Nemecký seriál Dark bol pre Netflix ďalším veľkým úspechom. Pozoruhodný mysteriózny hororový projekt oslovil divákov aj kritikov a tento rok sa konečne dočkáme očakávanej druhej série. Počítame síce s tým, že všetci záujemcovia o tento seriál už Dark videli, ale napriek tomu popíšeme dej bez spoilerov.

 

Bez toho, aby sme niečo podstatné vyzradili, môžeme napísať, že v malom mestečku Winden začne dochádzať k tajomným udalostiam po tom, čo sa stratí miestne dieťa. Táto udalosť je len jednou nitkou v klbku záhad, ktoré sa týkajú troch generácií štyroch rodín. 

 

 

Tajomstvá sa vyplavujú na povrch a zdá sa, že za všetkými záhadami je niečo oveľa temnejšie, než si ktokoľvek z hrdinov dokázal predstaviť. Pokiaľ ste prvú sériu videli, tak viete, že tvorcovia si pre divákov pripravili naozaj spletitý a zamotaný príbeh, ktorý navyše v závere zanechal veľa otázok nezodpovedaných. Práve na ne zrejme dostaneme odpovede v druhej sérii.

 

Aj druhý trailer stavia na solídne pochmúrnej atmosfére, tajomne a mysterióznych náznakoch. Dáva si pri tom pozor, aby nič dôležité neprezradil a zároveň nám prezrádza, že sa rovno môžeme tešiť aj na tretiu sériu.

 

Dark

 

Zostáva už len dúfať, že nové časti nadviažu na prvú sériu dôstojne a tvorcom sa ich príbeh nevymkne z rúk. Zatiaľ tomu ale nič nenasvedčuje. Skôr sa zdá, že milovníci záhad a poriadne komplikovaného deja si znovu prídu na svoje.

 

Dark vytvorili Baran bo Odar a Jantje Friese a v hlavných úlohách sa objavia Oliver Masucci, Karoline Eichhorn a Jördis Triebel. Nové epizódy budú na Netflixe dostupné 21. júna (červen) 2019.

Ohodnoť článok
0
Zdroj: comingsoon.net