Režisér Matthew Vaughn sa v nedávnom interview rozhovoril o tom, aké plány mal so sequelmi pre svoju komiksovku X-Men: First Class. Ako však povedal, štúdio s jeho nápadmi síce súhlasilo, ale ďalšími krokmi ich zároveň pochovalo. Takže talentovaný tvorca dal mutantom zbohom.

 

„Môj plán bol natočiť First Class, potom druhý film s mladým Wolverinom v 70. rokoch, aby sa chronologicky pokračovalo s tými postavami mojou verziou X-Men,“ povedal Vaughn. „A moje finále malo byť Days of the Future Past, kde by sa všetky postavy stretli pohromade.

 

Povedzme si úprimne, čo by bolo epickejšie, než priviesť Iana McKellena, Michaela Fassbendera, Patricka Stewarta a Jamesa McAvoya do jedného filmu?“

 

Matthew Vaughn prezradil svoje pôvodné plány s X-Men sériou. Rolu mladého Wolverina chcel zveriť Tomovi Hardymu

 

Vaughn ďalej dodal, že po tom, čo dokončil scenár pre Days of Future Past, uvažoval o tom, že rolu mladého Wolverina by si mohol zahrať Tom Hardy. V štúdiu 20th Century Fox síce s filmom súhlasili, ale podľa Vaughna to totálne pokazili tým, že ako ďalší v sérii natočili X-Men: Apocalypse.

 

„Hollywood nerozumie postupnému budovaniu. Jeho šéfovia idú v aute 100 míľ za hodinu, pozerajú sa do spätného zrkadla a nechápu, prečo narazili,“ dodal Vaughn. Veľká škoda, že X-Men sága nešla podľa Vaughnových predstáv.

 

Hardy ako mladý Wolverine je totiž predstava, ktorá sa nám mimoriadne pozdáva. Apocalypse si odniesol pomerne vlažné kritiky a nadchádzajúci X-Men: Dark Phoenix sa rodil v obrovských bolestiach.

 

Doterajšie ukážky pritom zatiaľ o peckovom filme úplne nepresviedčajú. Po premiére si dajú mutanti oddych a čaká ich reštart, takže na Vaughnove plány už asi môžeme zabudnúť. Do našich kín sa Dark Phoenix dostane 6. júna (červen) 2019.

 

Ohodnoť článok
8
Zdroj: comingsoon.net