Režisér James Mangold (Logan) pre nás chystá zaujímavú drámu podľa skutočných udalostí. Snímka Ford vs. Ferrari nám rozpovie príbeh Carrolla Shelbyho (Matt Damon), vizionárskeho automobilového návrhára, a britského pretekára Kena Milesa (Christian Bale).

 

Tí dostanú za úlohu vytvoriť úplne nový typ automobilu s potenciálom konečne poraziť Ferrari, ich najväčšieho rivala, na šampionáte v roku 1966. Okrem toho sa však budú musieť potýkať aj s nepriaznivo naladenými korporáciami, fyzikálnymi zákonmi, ako aj v vlastnými osobnými démonmi. 

 

„Je to príbeh Dávida a dvoch Goliášov,“ povedal na margo filmu Bale. „Máte tu totiž priemyselného Goliáša Ford a charizmatického Goliáša reputácie v podobe Ferrari. A potom je tu tento pravdivý príbeh triumfu týchto dvoch outsiderov.“

 

 

Podľa prvého traileru sa skutočne zdá, že dostaneme poriadne zaujímavú biografickú drámu. Dočkáme sa množstva scén priamo na dráhe, no dôležitou časťou filmu bude aj čas strávený v garážach a pod kapotou auta. Je jasné, že snímke budú dominovať herci, strih a snáď aj poriadna dávka napätia a režisérskeho umu Jamesa Mangolda. 

 

Okrem Damona a Balea uvidíme aj Jona Bernthala, Caitrionu Balfe, Tracyho Lettsa, Noaha Jupeho, Josha Lucasa, Rema Girona a Raya McKinnona. O scenár sa postarali Jezz a John-Henry Butterwortovci a Jason Keller. Americká premiéra je naplánovaná na 15. novembra (listopad) tohto roku.

 

Christian Bale a Matt Damon vyhlasujú vojnu najrýchlejšiemu autu. Ford vs Ferrari bude nezabudnuteľnou adrenalínovou jazdou

Ohodnoť článok
7
Zdroj: comingsoon.net