Novinka zo série X-Men s podtitulom Dark Phoenix dnešným dňom vstupuje aj do slovenských kín. Snímka Simon Kinberga má slúžiť ako epické vyvrcholenie celej X-Men ságy. Keď sa však pozrieš na zahraničné ohlasy, tak uvidíš, že problematický projekt nedopadol vôbec dobre.

 

Práve naopak. Dark Phoenix má na stránke Rotten Tomatoes zúfalých 22% pozitívnych recenzií s ratingom 4.5/10. Snímka sa tak zaradila hlboko pod tragické tituly, ako X-Men Origins: Wolverine (37% s ratingom 5.13) či X-Men: Apocalypse (47% s ratingom 5.64/10). Ide tak o vôbec najhoršie hodnotený diel ságy.

 

Dark Phoenix najorsi

 

Aby sme však Kinbergovi nekrivdili, tak na stránke Metacritic si jeho film viedol trochu lepšie. Momentálne tam má 44%, pričom preklínaný X-Men Origins: Wolverine má o štyri body menej, teda 40%. Je to však len slabá útecha a post druhého najhoršieho X-Men titulu tvorcov asi neteší. Kritici nadávajú v podstate na všetko.

 

Ide podľa nich o emocionálne prázdne, mizerne napísane a odbité finále plné znudených hercov. Recenzenti síce Kinbergovi priznali určité plusové body (práca s Magnetovým character arcom či solídne akčné scény), avšak negatíva podľa nich masívne prevažujú. Nepochybne ide o výsledok nekonečných dotáčok a prestrihávania, vrátane zmeny záveru.

 

Dark Phoenix najorsi

 

Uvidíme, aké vysvedčenie vystavia Dark Phoenix diváci. Neraz sa už stalo, že sa s kritikmi v názore rozišli a aj slabší film podržali. Budeme teda zvedaví, či sa Kinberg zvládne zapáčiť aspoň masám. Je smutné, že sága končí takto. 

 

Posledné roky už skôr presluhovala, takže odpočinok mutantom doprajeme. Následný reboot pod dohľadom Kevina Feigeho by potom už opäť mohol stáť za to. Videl si už nový diel X-Men? Čo naň hovoríš? Zahlasuj v našej ankete.

 

Aký je tvoj názor na X-Men: Dark Phoenix?
Pecka a výborný film
175 hlasov
Skôr priemer
284 hlasov
Odpad
180 hlasov
Ohodnoť článok
6
Zdroj: movieweb.com