Celkové skóre sa v posledných hodinách stihlo prepadnúť na 9,9.

 

Seriál Chernobyl od HBO sa minulý utorok uzatvoril poslednou epizódou s názvom Vichnaya Pamyat. V nej sme sa sa stali svedkami súdu s pracovníkmi, ktorý mali výbuch reaktora zapríčiniť, a hlavnými hrdinami sa opäť stali Legasov, Scherbina a Khomyuk.

 

Aj keď v skutočnosti súdny proces neprebehol tak, ako ho zobrazil seriál, celá záverečná epizóda bola dokonale vystavaná tak, aby reflektovala odvahu vedcov ako Legasov či Khomyuk, ale aj tlak a cenzúru zo strany Sovietskeho zväzu.

 

Záverečná časť seriálu Chernobyl je momentálne jedinou časťou s hodnotením 10/10 na celom IMDB

 

Posledná časť seriálu sa okamžite zaradila medzi tie najlepšie z celej série. Netrvalo dlho a na portál IMDB začali pribúdať tisícky hodnotení, pričom momentálne po štyroch dňoch od jej odvysielania svieti na stránke hodnotenie 10/10.

 

Hodnotenie si všimli fanúšikovia seriálu na Reddite už pred dvomi dňami a odvtedy sa perfektné skóre nezmenilo, a tak je Vichnaya Pamyat jedinou epizódou na celom IMDB, ktorá sa takýmto hodnotením môže pochváliť.

 

 

Neznamená to, že by ju každý z takmer 28-tisíc užívateľov ohodnotil dokonalou známkou, ale IMDB pracuje s mediánom, ktorý je napriek niekoľkým stovkám provokatívnych najnižších hodnoteniach stále na 10/10. Kedysi si takéto hodnotenie dlhší čas držali aj epizódy Winds of Winter z Game of Thrones a Ozymandias z Breaking Bad.

 

 

Ohodnoť článok
67