Aj v túto sobotu ti ponúkneme tipy na tri pozoruhodné filmové (a seriálové) diela. Pokiaľ teda nevieš, čo si najbližšie pustiť, ber tento článok ako inšpiráciu. Nech sa páči. 

 

Dušan Šutarík – Gone Baby Gone (2007, réžia: Ben Affleck)

 

Keď sa bez stopy stratí 4-ročné dievčatko Amanda McCready, jej zúfalí príbuzní sa obrátia na dvojicu súkromných detektívov Patricka (Casey Affleck) a Angie (Michelle Monaghan). Spolu s policajnými zložkami sa snažia nezvestnej prísť na stopu, avšak čas neúprosne uteká.

 

Celovečerný režisérsky debut Bena Afflecka podľa rovnomenného románu Dennisa Lehanea dopadol fantasticky. Gone Baby Gone stavia na premyslenom scenári, vydarených príbehových prekvapeniach a neľahkých morálnych voľbách, ktorým musia hlavní hrdinovia čeliť.

 

Samozrejmosťou sú skvelé herecké výkony, okrem spomenutých hercov žiaria aj Morgan Freeman, Ed Harris a Amy Ryan. Posledne menovaná si za svoje stvárnenie drogovo závislej Amandinej matky odniesla nomináciu na Oscara. 8,5/10

 

 

Dominik Vetrák – Demon Slayer (2019, réžia: Haruo Sotozaki)

 

Tohtoročná anime novinka púta pozornosť všetkých fanúšikov tohto žánru. Mladý Tanjiro sa už v prvej epizóde stáva osirelým chlapcom, ktorému celú rodinu vyvraždí démon a jeho sestru premení na ďalšieho démona. Pokúsi sa zachrániť ju alebo zabije svojho posledného pokrvného príbuzného?

 

Momentálne beží prvá séria, ktorá je bohatá na akčné scény, zaujímavé dialógy a postupné odkrývanie mytológie. Seriál sa zbytočne nenaťahuje a po krátkej chvíli začne tasiť najväčšie príbehové tromfy.

 

Ak máš rád fantasy anime s lákavou akciou a sympatickými postavami (bez zbytočné anime humoru a trápnych scén), daj Tanjirovi šancu. Vzhľadom na to, že seriál ešte neskončil, ponechávam ho zatiaľ bez hodnotenia.

 

 

Barbara Leschingerová – Three Identical Strangers (2018, réžia: Tim Wardle)

 

V záplave blockbusterov a mnohých kvalitných seriálov je dobré občas si nájsť čas aj na nejaký ten dokumentárny film. Three Identical Strangers je o trojčatách, ktoré sa nepoznali a nemali ani tušenie, že sa nakoniec stretnú úplnou náhodou.

 

Bratia Bobby, Eddy a David vyrastali v odlišných rodinách, ktoré taktiež nevedeli, že ich v adopčnej agentúre oddelili po narodení. Po 19 rokoch ich osud spojil dokopy a chlapci sa nestačili čudovať tomu, že majú súrodencov s rovnakými tvárami.

 

Režisér Tim Wardle sa ponoril do skúmania problému a snažil sa prísť na to, prečo trojčatá nežili spoločne v jednej rodine. Dokument sa z americkej senzácie zmení na pátranie po pravde a odhalenie nepríjemného tajomstva, ktoré navždy poznačilo ich životy. Dokument ťa upúta od ich prvého stretnutia a udrží tvoju pozornosť až do konca. 8/10

 

Ohodnoť článok
0