Dostať Roberta Downeyho Jr. na opätovné natáčanie záverečnej interakcie s Thanosom nebolo vôbec jednoduché. Robertov priateľ producent Joel Silver (Matrix) však hercovi objasnil, že Iron Manova odpoveď „I am Iron Man“ na Thanosove „I am inevitable“ je skrátka bezchybná a rozhodne sa musí dostať do filmu.

 

Nechýbalo však veľa a Downey Jr. mohol poslať Thanosa kade ľahšie. Presnejšie povedané z jeho úst malo zaznieť „f*ck off. Keby tvorcovia tento variant schválili, išlo by o oficiálne prvé použitie vulgarizmu f*ck v rámci MCU.

 

 

Túto zaujímavosť v podcaste pre Empire prezradili scenáristi Christopher Markus a Stephen McFeely, ktorí  okrem iného spomínali aj na to, ako Downey Jr. miesto odpovede  „I am Iron Man“ jednoducho Thanosovi povedal  „f*ck off“.

 

Myslím, že v jednom momente zaznelo aj f*ck you. Alebo nepovedal f*ck off? Mohlo to zaznieť... urobili sme množstvo záberov,“ vysvetľoval pri nahrávaní podcastu Christopher Markus.

 

Podobný vulgarizmus by bol rozhodne veľmi neočakávaným zakončením Iron Manovej „kariéry“, ale úprimne povedané sa niečo podobného do MCU nehodí, a tak môžeme byť radi, že v Endgame nakoniec zaznela štýlová veta „I am Iron Man.

 

Ohodnoť článok
34
Zdroj: screenrant.com, empireonline.com
Foto: Marvel Cinematic Universe