Slávny animák Frozen (Ľadové kráľovstvo) bol v roku 2013 hitom, ktorý docenili kritici aj diváci. Snímke sa mimo iného podarilo uspieť na Oscaroch (animovaný film, pieseň) či Zlatých glóbusoch (najlepší animovaný film). Čakanie na novú časť (kraťasy nepočítajúc) však bolo napriek pozitívnej odozve k filmu poriadne dlhé.

 

Po približne šiestich rokoch tu ale máme konečne nový príbeh s ďalšou várkou čerstvých záberov. Dúfajme ale, že Frozen 2 bude na vyššej kvalitatívnej úrovni, než priemerný animovaný kraťas Olaf's Frozen Adventure (Ľadové kráľovstvo: Vianoce s Olafom) z roku 2017.

 

 

Nová upútavka pôsobí našťastie pomerne schopne a už minulým trailerom nám tvorcovia ukázali, že tentokrát by sme sa mohli dočkať aj temnejšej verzie (Elsine nezdary pri behu cez more, Annino vytiahnutie meču proti neznámemu nepriateľovi), ktorú by určite docenilo najmä staršie publikum. Okrem toho nás však samozrejme bude čakať množstvo zábavy s dobre známym snehuliakom Olafom.

 

Réžia filmu pripadla tak ako v prípade prvej časti na starosti Chrisovi Buckovi a Jennifer Lee. O scenár sa tentokrát okrem Jennifer Lee postarala aj Allison Schroeder (spoluscenáristka Christopher Robin). Slovenská aj česká premiéra je plánovaná na 21. novembra (listopad) 2019. Viac informácií o pokračovaní tohto očakávaného animáku sa dočítaš v nasledujúcom vlákne.

 

Nedávno vydaný plagát, pri ktorom nám tvorcovia prisľúbili dnešný trailer 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Walt Disney Studios (@disneystudios),

Ohodnoť článok
5
Foto: Walt Disney Studios Motion Pictures