Kultový režisér Steven Spielberg sa chystá vstúpiť do divokých hororových vôd. Magazín Variety priniesol správu, že kultový režisér napíše nový strašidelný seriál pre streamovaciu platformu Quibi, ktorá bude budúci rok dostupná pre smartfóny.

 

Čo o novom Spielbergovom projekte ale vieme? Zatiaľ toho nie je mnoho. Na seriáli spolupracuje so svojím dlhoročným kolegom Jeffreym Katzenbergom z DreamWorks, ktorý Quibi založil.

 

Spielberg horor

 

Samotný Katzenberg nový seriál popísal ako „super strašidelný“. Spielberg podľa neho už napísal asi päť či šesť epizód. Pracovný názov projektu znie Spielberg’s After Dark. Zaujímavosťou je fakt, že After Dark sa bude dať pozrieť len po polnoci.

 

„Spielberg mal nezvyčajnú požiadavku,“ uviedlo Variety.Chcel, aby diváci mohli sledovať program len po polnoci. (…) Výsledok: na mobile sa zobratia hodiny, ktoré odpočítavajú, kým zapadne slnko. Potom začnú hodiny tikať znovu, keď sa slnko objaví – a seriál zmizne až do najbližšej noci.“

 

Bude pritom úplne jedno, v akom časovom pásme sa bude divák nachádzať. Všetko bude prispôsobené tak, aby sa k seriálu dostal až v určený nočný čas. Celkom originálny nápad, to musíme uznať. Navyše to môže seriálu poriadne dodať na atmosfére. 

 

Spielberg horor

 

Otázkou je, do akej miery sa chytí medzi divákmi. Potenciál však celý projekt určite má. Dnešní diváci sú neustále prilepení na mobiloch, tak prečo to nevyužiť? Teraz ide hlavne o to, aby sa tento nápad podarilo vyťažiť. Veľa bude zrejme závisieť aj od jednotlivých scenárov a celkovej nápaditosti. Ale v tomto nemáme dôvod Stevenovi Spielbergovi neveriť.

 

Streamovacia platforma Quibi sa spustí niekedy na jar roku 2020. Čo sa týka samotného seriálu Spielberg’s After Dark, jeho premiéra je zatiaľ vo hviezdach. 

Ohodnoť článok
5
Zdroj: screencrush.com