Azda každý filmový nadšenec videl trilógiu Matrix a väčšina si taktiež stihla obľúbiť fantastického Nea, stvárneného práve 54-ročným Keanu Reevesom. Ten okrem toho zahviezdil v akčnej Nebezpečnej rýchlosti (1994), vynikajúcej dráme Diablov advokát (1997) či úspešnej sérii s nájomným zabijakom Johnom Wickom (2014+). Jeho filmové role však rozhodne nie sú jediným dôvodom, prečo si získal srdcia mnohých fanúšikov.

 

10 dôvod, pre ktoré milujeme Keanu Reevesa

 

Skromný introvert a džentlmen

Sláva na Reevesa pôsobí úplne iným spôsobom, ako na väčšinu hollywoodskych hviezd. Napriek tomu, že Keanu patrí medzi najslávnejších hercov na svete, si naďalej zachoval svoju výnimočne skromnú, ba priam utiahnutú povahu.

 

Nepotrpí si na žiadne luxusné vily či značkové oblečenie a pri stretnutí so ženskými fanúšičkami sa dokonca aj na fotografiách častokrát drží tak trochu stranou a určite nezneužíva svoje postavenie. Hercova ruka na nižšie priložených fotografiách hovorí za všetko.

 

 

Jeho príprava na rolu je naozaj príkladná

Do kín sa ešte len nedávno dostal tretí diel Jona Wicka, pred ktorým herec spolu so svojou kolegyňou Halle Berry absolvoval náročný tréning bojového umenia či tréning so streľnými zbraňami. Poctivá príprava na filmy však pre neho nie je žiadnou výnimkou. Počas prípravy na Matrix: Reloaded sa musel napríklad naučiť veľké množstvo bojových pohybov. Podľa IMDb ich malo byť viac než 200.

 


Pomáhanie cudzím je pre neho úplne prirodzené

Keanu Reevesa už neraz stihli náhodní okoloidúci zaznamenať v momente, kedy sa ukázalo jeho dobré srdce. Spomeňme si napríklad nedávnu udalosť, kedy musel Reeves spolu s ďalšími cestujúcimi v lietadle núdzovo pristáť v meste Bakersfield. Práve Reeves sa podľa videozáznamu ujal role ich vodcu a navrhol ľuďom, aby ďalej cestovali dodávkou, kde im herec púšťal piesne a čítal informácie o mestečku Bakersfield.

 

Ľudia Reevesa dokázali v minulosti natočiť napríklad aj pri tom, ako v metre uvoľnil miesto cestujúcej žene s veľkou taškou. Portál Business Insider ďalej uvádza príklad, kedy si Reeves kúpil zmrzlinu len preto, aby sa mohol podpísať fanúšikovi na potvrdenie o nákupe. Hercovi však taktiež nerobilo problém stráviť čas s bezdomovcom, s ktorým podľa zverejnených fotografií zrejme popíjal alkohol.

 

 

Financuje detské nemocnice

O Reevesovi je pomerne známe, že na peniazoch zarobených z filmových hitov rozhodne nesedí, a naopak sa s nimi podelí s tými, ktorí to potrebujú viac, ako on. V minulosti v jednom z mnohých rozhovorov priznal, že dlhé roky financuje nadácie, ktoré pomáhajú deťom s rakovinou. Príkladov, kedy svoje peniaze Keanu investoval do druhých, je však omnoho viac. K niektorým sa dostaneme ešte v ďalších bodoch.

 

 

Fanúšikov dokáže pobaviť naozaj výnimočným spôsobom

„Bol presne taký v pohode a cool, ako by ste si mysleli, že bude,“ okomentoval stretnutie s hercom jeden z páru novomanželov, s ktorými si Keanu urobil v priebehu minulého roku fotografiu. A samozrejme nebol jediný. Reeves si mnohokrát pri fotografovaní s fanúšikmi neodpustí rôzne bláznivé pózy. Tie si môžeš prezrieť v nižšie priloženom článku.

 

 

 

 

Herec i hudobník

Johny Depp, Bruce Willis či Keanu Reeves. Čo majú títo traja spoločné? Všetci menovaní sa okrem herectva čiastočne venujú aj hudbe. Keanu Reeves od roku 1991 pôsobil v kapele Dogstar ako basgitarista a dokonca robil taktiež predskokana skupine Bona Joviho. I keď Reeves patril medzi jedného z dvojice zakladajúcich členov, kvôli vyťaženiu práce herca musel kapelu nakoniec opustiť.

 

 

Nikdy nezabudol na svoju rodinu

Keď bola hercovej sestre Kim diagnostikovaná leukémia, prijal starostlivosť o jej zdravotný stav za svoju bratskú povinnosť. Podľa jej slov to však nebola len finančná pomoc (vrátane založenia charitatívnej organizácie, na ktorú nechcel ani uviesť svoje meno), ale taktiež výrazná psychická podpora.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Keanu Charles Reeves (@keanureeves_tr),


Napriek ťažkému životu zostal dobrosrdečným

Keď bol Keanu ešte malý, jeho otec, ktorý mimochodom predával heroín, opustil rodinu. V roku 1991 jeho sestre Kim diagnostikovali leukémiu a v roku 1993 mu zomrel jeho najlepší priateľ a veľmi talentovaný herec River Phoenix (nominácia na Oscara za drámu Čas zastaviť sa z roku 1988).

 

Smrť mala zapríčiniť neuvážená kombinácia morfia a kokaínu. Phoenix však nebol jediným talentovaným hercom, ktorému drogy zničili život či priniesli nečakané úmrtie. O podobných prípadoch sa dočítaš v tomto článku.

 

Vráťme sa ale k tragickému životu Keanu Reevesa. Jeho priateľka Jennifer Syme v roku 1999 porodila mŕtve dievčatko (mala sa volať Ava Archer Syme Reeves), ich vzťah to nevydržal, a preto prišlo k odluke. A aby toho nebolo málo, v roku 2001 prišla Jennifer počas autonehody o život.

 

Po toľkých fackách od života by sa z nejedného človeka stal zatrpknutý cynik. Keanu však napriek všetkým prekážkam naďalej pomáha ľuďom vo svojom okolí. Viac o jeho ťažkých životných útrapách nájdeš v nižšie priloženom článku.

 

 

Naďalej si rozširuje svoje obzory

Reevesovi sa nedávno podarilo skĺbiť nadšenie filmových a herných fanúšikov. Môže za to herná novinka Cyberpunk 2077, ktorá vo svojom traileri na konci predstavila samotného Keanu Reevesa. Milovníci konzolových a počítačových hier odvtedy preberajú rôzne teórie o tom, koho asi Reeves v Cyberpunk 2077 vlastne stvárni.

 


Obrovská úcta k filmovým kolegom

Keanu Reeves si prácu všetkých svojich kolegov z filmového biznisu veľmi váži. A vie ju aj patrične doceniť. Každému jednému kaskadérovi z 12-členného tímu pracujúcemu na Matrixe preto zaobstaral motocykel z dielne slávnej spoločnosti Harley-Davidson.

 

Ešte v roku 1997, kedy si strihol rolu v dráme Diablov advokát, si nechal zo svojej výplatnej pásky strhnúť niekoľko miliónov dolárov iba preto, aby si mohli filmári dovoliť do snímky prizvať Al Pacina. Rovnako sa zachoval aj pri komédii Náhradníci (2000), v ktorej si vďaka strhnutiu financií z jeho výplaty mohol vo filme zahrať Gene Hackman.

 

10 dôvod, pre ktoré milujeme Keanu Reevesa

Ohodnoť článok
45
Zdroj: demilked.com, imdb.com, businessinsider.com
Foto: Lionsgate