O tom, že X-Men: Dark Phoenix veru nie je žiadny zázrak, si sa už iste presvedčil návštevou kina (samozrejme nič proti, ak sa ti film páčil). Náš názor je, že ide o zúfalý priemer, ktorý ale nie je tak hrozný, ako ho maľovali zámorské kritiky (recenziu nájdeš tu). Napriek tomu sa vďaka poslednému filmu so slávnymi mutantmi nedarí ani finančne.

 

Za prvý otvárací víkend si Dark Phoenix pripísalo tristné tržby v hodnote 33 miliónov dolárov. A to je teda tragédia, keď vezmeme do úvahy, že doteraz žiadny X-Men film nešiel pod hranicu 50 miliónov za víkend.

 

Pripočítaj si k tomu, že rozpočet bol veľkorysých 200 melónov (plus výdavky na propagáciu a distribúciu), no a je jasné, že tvorcov a štúdio 20th Century Fox čaká obrovské sklamanie a najväčší prepadák v histórii X-Men série.

 

X-Men

 

Je v podstate vylúčené, aby Dark Phoenix skončilo v plusových číslach. Skôr naopak, analytici odhadujú, že štúdio na filme prerobí približne 100 miliónov. Ešte nás síce čakajú hororoví The New Mutants, ktorí by mohli napraviť mutantom renomé, avšak správy o problematickom nakrúcaní, nekonečné pretáčky a posúvanie premiéry rozhodne nevzbudzujú príliš optimistické emócie.

 

Napokon, ani Dark Phoenix sa nerodilo ľahko. Okrem toho, že film musel absolvovať rozsiahle dotáčky, došlo aj na výraznú zmenu záveru. Ten sa musel zmeniť, keďže údajne až príliš pripomínal konkurenčnú komiksovku Captain Marvel. Zdá sa ale, že to bolo ešte o kúsok komplikovanejšie.

 

X-Men

 

V pôvodnom zostrihu mala Jean Grey (Sophie Turner) na konci zomrieť. Testovacie publikum však na takéto ukončenie reagovalo negatívne. Kinberg teda natočil viac civilný a emocionálny záver, v ktorom záporáčka v podaní Jessicy Chastain čelí Jean, Cyclopsovi (Tye Sheridan) a Profesorovi X (James McAvoy).

 

Testovacie projekcie však opäť nedopadli slávne, keďže diváci hundrali, že by v závere chceli vidieť všetkých členov X-Men, a nielen troch. Takže až na tretíkrát sa Kinbergovi podarilo dať dokopy záver, ktorý prešiel a ktorý sme mali možnosť vidieť aj na plátne. Snímka je v kinách od 6. júna (červen). Aký je tvoj názor? Je jej osud prepadáku zaslúžený?

 

Stalo sa Dark Phoenix prepadákom zaslúžene?
Áno, ten film vôbec nie je dobrý
107 hlasov
Nie, myslím, že to bolo v pohode
145 hlasov
Ohodnoť článok
1
Zdroj: indiewire.com, screencrush.com