Populárna streamovacia služba Netflix ponúkajúca množstvo seriálov a filmov prichádza s významnou novinkou. Okrem tituliek totiž začína poskytovať už aj český dabing. O tejto zmene informuje aj neoficiálna stránka česko-slovenského Netflixu na svojom Facebooku.

 

Online videopožičovňa tak reaguje na množstvo ohlasov zo strany používateľov ohľadom nedostatku domácej podpory. Pravdepodobne si týmto krokom chce získať ďalších predplatiteľov.

 

Prvé adaptácie v českom jazyku už momentálne nájdeš v širokej ponuke služby. Nachádza sa tam napríklad film Emoji vo filme alebo seriály ako Trinkets či Lego Jurský Svet: Utajená expozícia.

 

 

Rovnako sú s českým audiom dostupné aj tituly Baby Boss, Pokémon, Pokémon film, Ninjago – Nindžova cesta, Šmolkovia: Zabudnutá dedinka, Death Note, Barbie: Dolphin Magic, Knock Down The House alebo Ultraviolet. Služba v rámci domácej lokalizácie tiež adaptuje stále viac českých tituliek do jednotlivých snímok, v ponuke je ich už viac ako 700.

 

Online filmová požičovňa sa týmto krokom snaží predbehnúť svojho úhlavného konkurenta HBO GO, ktorý je však na rozdiel od Netflixu do češtiny lokalizovaný kompletne a v ponuke má veľké množstvo titulov s dabingom už nejakú dobu.

Ohodnoť článok
17
Zdroj: aktuality.sk, rozhlas.cz