Možno sa ti to ani nezdá, ale milovaný Samuel L. Jackson je už 70-ročným starým pánom, ktorý však v Captain Marvel musel stvárniť mladšiu verziu agenta Furyho. O jeho premenu sa postarala spoločnosť Lola Visual Effects a pri zmene Jacksonovho vizuálu mali podľa Fame Focus najviac čerpať z thrilleru 187 (1997), kde si Jackson zahral postavu Trevora Garfielda.

 

 

Superschopnosti Captain Marvel boli vo filme vytvorené skúseným štúdiom Industrial Light & Magic (Aquaman, Avengers: Engame), ktoré sa mimo iného postaralo aj o tvorbu vesmírnych lodí rasy Kree. Nižšie priložené video ti dá taktiež odpoveď na to, či pri natáčaní vlakovej scény za Brie Larson naozaj stáli dvaja muži s plameňometmi.

 

Moderátor od Fame Focus si ďalej posvietil aj na CGI spracovanie mačky menom Goose. Vedel si o tom, že pravá mačka bola prítomná iba približne v každom piatom zábere? Vizuálne efekty pokročili natoľko, že si neprítomnosť skutočného zvieraťa vo väčšine záberov (útok s chápadlami nerátame) diváci prakticky ani nevšimli. A čo ty?

 

 

 

Detailnejšie porovnanie záberov pred a po CGI

Ohodnoť článok
14
Foto: Marvel Cinematic Universe