Seriály s tematikou drog, prvého sexu a poznávania seba samého sú dnes novodobým televíznym trendom. Len pred pár dňami sme ti predstavili desiatku tých najlepších, ktoré sa v posledných rokoch dostali na naše obrazovky, no a ak si si článok prečítal až do konca, iste ti neušla zmienka o projekte Euphoria z dielne HBO.

 

V ňom sledujeme mladú Rue (Zendaya) bojujúcu s drogovou závislosťou a jej okolie stretávajúce sa s problémami dospievania. Mladé dievča to nemá vôbec jednoduché, pretože jej branie rôznych tabletiek búra blízke rodinné vzťahy a bráni jej niekam sa v živote posunúť . 

  

euphoria

 

Po zhliadnutí štyroch epizód, teda polovice prvej série, môžem s istotou povedať, že sa Euphoria nebojí odvážnejších tém a zameriava sa prevažne na užívanie drog či sex. Isté momenty, ako napríklad abstinenčné príznaky alebo nájdenie takmer predávkovanej osoby v dezolátnom stave sa snaží zobraziť v tom autentickejšom svetle a tým poukázať na hrozivé následky ich požívania.

 

Jednotlivé postavy stretávajú nové lásky či spoznávajú svoju sexualitu, ktorej krehkosť a zároveň vnútorné trápenie cítime pri sledovaní spolu s nimi. Seriál vie byť v niektorých oblastiach pomerne citlivý, čo výrazne pridáva na emocionálnom faktore. Rue hľadá samú seba a drogy sú jej obrovskou bariérou na ceste von zo zlovestného kruhu pokušení.

 

Okrem iného si Euphoria posvietila aj na traumatické zážitky či boj s minulosťou, ktorú nemožno napraviť. Sympatické herecké obsadenie a rozdielnosť charakterov postáv vie diváka dostatočne navnadiť. Zendaya podáva uveriteľný výkon, avšak scenár niekedy nie je dostatočne nápaditý, aby diváka pevne zovrel, pričom sa dá ľahko nájsť aj pár hluchých miest. 

 

Seriál Euphoria je sondou do tínedžerského sveta plného nebezpečného sexu, drog a prvých lások

 

Mám pocit, že seriál ťaží najmä z diskutovaných a zaujímavých tém dospievania a občas netuší, pre akú vekovú kategóriu vlastne je. Napriek tomu ide o solídny projekt, ktorý by ťa mohol zaujať. A ak po prvých dvoch dostupných epizódach váhaš nad tým, či sledovať ďalej, tak rozhodne pokračuj.

 

Drake a jeho produkčný prínos je po hudobnej stránke citeľný a soundtrack pridáva na celkovej atmosfére. Po pomalšom rozjazde sa lepšie spoznávame s postavami, ktorých svet sa postupne stáva komplikovanejším. Nasledujúca časť bude prístupná na HBO už v pondelok, a to konkrétne 1. júla (červenec) 2019. Ako sa zatiaľ Euphoria pozdáva tebe?

Ohodnoť článok
8