Keď Marvel Studios v spolupráci so Sony predstavili nového Spider-Mana v podaní Toma Hollanda, vynechali pohryznutie pavúkom aj stratu strýka Bena. Navyše, už v Spideyho prvej sólovke sme mohli vidieť rozvíjajúcu sa dynamiku medzi pavúčim mužom a Tonym Starkom (Robert Downey Jr.), ktorý sa postupne stával Peterovým mentorom aj akýmsi otcovským vzorom.

 

 

Puto medzi nimi bolo naozaj silné, čo len dokazovala Tonyho snaha urobiť všetko preto, aby sa v Avengers: Endgame Peter opäť mohol vrátiť medzi živých. Aj za cenu vlastnej smrti. Už ukážky pre Spider-Man: Far From Home nám dali jasne najavo, že svet bez Iron Mana nebude taký, ako predtým, pričom Peter bude jeho stratu znášať iba veľmi ťažko.

 

Je preto pomerne jednoduché vidieť paralelu medzi smrťou Tonyho a strýka Bena, ktorých odchod z tohto sveta významne poznačil hlavného hrdinu. A podobnosť si všimol aj sám Holland. Ten sa v nedávnom rozhovore v krátkosti rozpovedal ohľadom straty Tonyho aj o postave, ktorá by ho mohla aspoň čiastočne nahradiť: 

 

Myslím si, že Tony na seba vzal akúsi úlohu Peterovho otca, pričom jeho strata je pre Parkera logicky obrovskou ranou. A to je pekné na Mysteriovi, ktorý túto dieru trochu zaplnil a dokáže byť pre Petera nielen mentorom, ale aj bratom.

 

 

Ako to nakoniec so vzťahom Mysteria a Spideyho nakoniec dopadne, to sa dozvieme už onedlho v kinách. A hoci by sme mohli Tonyho označiť za akéhosi strýka Bena vo svete MCU, je jasné, že sa Peter stal hrdinom najmä vďaka nemu. Bol mu mentorom, parťákom a ak sa Feige a spol. rozhodnú nahradiť ho, nebudú to mať vôbec jednoduché.

 

Za réžiou snímky Spider-Man: Far From Home stojí Jon Watts (Spider-Man: Homecoming) a okrem Hollanda či Jakea Gyllenhaala si v nej zahrá aj Jon Favreau, Samuel L. JacksonZendayaJacob BatalonTony RevoloriMartin StarrNuman AcarJ. B. SmooveOli HillRemy HiiMarisa Tomei aj Cobie Smulders. Premiéra je u nás naplánovaná na 4. júla (červenec) 2019 a pre viac informácií klikaj sem.

Ohodnoť článok
5
Zdroj: screenrant.com