Akadémia sa posledné roky snaží zmeniť svoju štruktúru. Do svojich radov pozýva každoročne stovky nových členov, pričom tlačí hlavne na ženy a ľudí s inou farbou pleti než bielou. Členom totiž celý čas dominujú bieli a starší muži, čo sa má v nasledujúcich rokoch rázne zmeniť. Aktuálne sa pridalo 842 nových členov, medzi ktorými je množstvo hviezd nielen filmového formátu. Za zmienku stojí mladý Tom Holland, Lady Gaga, Adele, Phil Lord a Chris Miller a mnohí ďalší. Kompletný výpis mien si môžeš pozrieť tu. 

 

POC (People of Color) tvoria 29% a ženy celkovo 50% z novo pozvaných. V roku 2019 sa percento žien v Akadémii z pôvodných 25% dostalo na úroveň 32%. POC sa zase zdvojnásobili z 8% na 16%. Celkovo dnes Akadémiu tvorí už 9042 členov. Otázkou už len zostáva, čo v Akadémii robí taká Adele či Lady Gaga.

 

Druhú menovanú si ešte niekto môže obhájiť, ale je tak trochu nepredstaviteľné, aby o Oscaroch v niektorých kategóriách rozhodovali ľudia, ktorí majú s týmto priemyslom jednorázové skúsenosti. A ani ten Holland nie je práve najvychýrenejší herec s dlhoročnou praxou a bohatou filmografiou. Čo si o tomto rozširovaní členov Akadémie myslíš ty?

PS: Medzi členov sa dostali aj dokumentaristka Helena Třeštíková a kaskadéri Ladislav Lahoda a Pavel Cajzl.

 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: indiewire.com