Slovenskú premiéru filmu Spider-Man: Ďaleko od domova máme za sebou. Množstvo fanúšikov sa na nový film od Marvelu tešilo aj z dôvodu, že sa nakrúcal hneď v niekoľkých európskych metropolách. Zo Spojených štátov amerických sa Peter Parker vybral na výlet do talianskych Benátok, odtiaľ do susednej Prahy a cez Berlín sa dostal až do Londýna.

 

Slovenských divákov pochopiteľne najviac zaujímala sekvencia z Prahy. Ešte pred príchodom do českej metropoly sa však hlavný hrdina zastavil v rakúskych Alpách, kde zaznela slovenská skladba. Možno prekvapivo sa tvorcovia filmu rozhodli použiť pieseň Marcely Laiferovej, ktorá hrá v pozadí, zatiaľ čo Peter Parker so svojimi spolužiakmi brázdia horské cesty u našich západných susedov.

 

 

Marcela Laiferová naspievala skladbu Slnko v roku 1973, o čom hovoria záznamy na internete, a už z prvého počutia pochopíš, že nejde o žiadnu modernú odrhovačku. Nejde pritom ani o skladbu, ktorá by bola všeobecne známa medzi Slovákmi, pretože na YouTube má video s piesňou spred 7 rokov len okolo 20-tisíc zhliadnutí.

 

Nevedno, prečo sa tvorcovia filmu rozhodli využiť práve skladbu slovenskej speváčky, keď sa scény točili okolo rakúskych Álp, zrejme im melódia piesne pripomínala vysokohorskú atmosféru. Nech už je to akokoľvek, začuť slovenčinu vo filme od Marvelu nepochybne vyčarilo mnohým divákom úsmev na tvári.

Ohodnoť článok
45
Foto: Vladimír Benko/TASR