Po dvoch mesiacoch sa vraciame k sérii Čriepky zo sveta Marvelu. Máme za sebou totiž premiéru Spider-Man: Far From Home, ktorý oficiálne uzatvára Fázu číslo 3. Tá štvrtá je síce zahalená rúškom tajomstva a doteraz je z nej oficiálne oznámený iba Black Panther 2 a Guardians of the Galaxy 3, no vieme o nej viac. Ako bude vyzerať a aké filmy sa plánujú, sa dozvieš po kliknutí sem. Oficiálne sa potom plány pre Fázu 4 a budúcnosť Marvelu zrejme ohlásia tento mesiac na Comic-Cone, prípadne na augustovej akcii D23. 

 

Momentálne nás však najviac zaujíma to, čo všetko sa udialo v Spider-Manovi a aký dopad to bude mať na celé MCU. V článku sa teda pochopiteľne budú nachádzať spoilery. Tým najokázalejším je fakt, že Mysterio klamal. Žiadny multiverse zatiaľ v MCU predstavený nie je a zrejme tak skoro ani nebude.

 

Quentin Beck je obyvateľ Earth-616 (rátame, že v MCU ide práve o túto verziu Zeme a dimenzie). Ide o bývalého Starkovho zamestnanca, ktorému Tony ukradol vynález (iste si spomínaš na úvod Civil War, kedy Tony predstavoval návrat v mysli do spomienok). Quentin okolo seba vytvoril tím Starkom odvrhnutých zamestnancov s cieľom pomstiť sa mu. Použiť technológie na ich vlastné účely a priniesť svetu nového hrdinu – Mysteria. Ten narozdiel od komiksov vytvára svoje ilúzie vďaka moderným technológiám. 

 

Svet Marvelu: Čo znamenajú potitulkové scény v Spider-Manovi pre 3. diel, celé MCU a ako získali cameo toho herca?
Konkrétne využíva drony vytvárajúce obraz monštier a Mysteriových schopností. Spider-Man na to ale rýchlo spoločne so Zendayom prídu, a tak sa mu musí mladý Parker postaviť. Žiadny z iných Avengerov nie je dostupný (nepýtajte sa nás, kde je Bucky, Sam a iní americkí hrdinovia, ktorí by mali byť schopní zasiahnuť), a tak je na to Spidey sám. Beck si ho nepochybne vyžiadal priamo u Furyho, aby sa dostal k EDITH. 

 

Načítať celý článok bezplatne
Podpor tvorbu kvalitného obsahu
Roky tvoríme kvalitné autorské články, ktoré nikde inde nenájdeš. Ak chceš viac takýchto článkov, predplať si REFRESHER+ a dostaneš ďalšie výhody.
Chcem podporiť

 

 

Mysterio je však na konci porazený Spideym a umiera, viac-menej, svojou rukou. Ešte pred svojou smrťou však stihne útoky nafingovať na Spider-Mana vo videu, ktoré obletí celý svet. Zároveň v ňom vyzrádza jeho identitu, aj keď k tomu nepodkladá žiadny dôkaz. Peter Parker však bude pod drobnohľadom, a tak si bude musieť dávať pozor. Jeho identita nemusí byť úplne odhalená v prípade, že rýchlo dokáže očistiť Spider-Manovo meno a ukázať ľuďom, že Mysterio je klamár. 

Malo by to byť jednoduché. Fury a spol. (k nim sa ešte dostaneme) by sa za Spider-Mana mali zaručiť. Taktiež tu máme výpovede študentov, ktorých zachránil, jeho dlhoročnú povesť strážcu New Yorka a dobráka. Zmiasť Mysteriovo klamstvo by nemalo byť veľkým problémom, rovnako tak by svet mal veriť Spider-Manovi, jednému z hrdinov, ktorí zachránili Zem a bojovali za ňu aj vo vesmíre.

 

Svet Marvelu: Čo znamenajú potitulkové scény v Spider-Manovi pre 3. diel, celé MCU a ako získali cameo toho herca?

 

Ak ľudia budú v trojke a budúcom MCU stále pochybovať, Marvelu to neodpustím, pretože pôjde o pekne priblblú situáciu. Na míle vzdialenú autenticite či akejkoľvek logike. Tak snáď z toho scenára nespravia prvoplánovú telenovelu. Najväčším problémom by tak mohlo byť odhalenie Spideyho identity. Strážil si ju dlhý čas, no aspoň by prišiel na to, že skutočne nemôže dôverovať nikomu. 

 

Zmení sa určite aj jeho vzťah s MJ. Celkom možno sa stane terčom, čo Peter určite nebude chcieť pripustiť. Ich vzťah tak dostane prvú veľkú ranu skôr, než vlastne začne. Ak si ešte pamätáš tento článok, určite rozmýšľaš, ako do toho všetkého zapadne Norman Osborn. O ňom sa hovorí ako o potenciálnom záporákovi pre 4. Fázu. A sedelo by to aj vzhľadom na prvú potitulkovú scénu. 

Spider-Man je označený za teroristu a vraha, čoho sa môže chopiť Osborn (či už Mysteriovej lži uverí alebo len bude rád, že má nejakú zámienku). Vie, že Spidey má niekoľko nepriateľov, a tak by sa z väzenia mohol dostať Vulture, Scorpion a ďalší, ktorých tam mladý Peter dostal. A aj keď je Mysterio mŕtvy, nikde nie je napísané, že sa nevráti.

 

Svet Marvelu: Čo znamenajú potitulkové scény v Spider-Manovi pre 3. diel, celé MCU a ako získali cameo toho herca?

 

Už teraz máme 4 členov Sinister Six. Ťažko povedať, či sa z Normana stane Green Goblin hneď na začiatku. Ja osobne by som sa skôr priklonil k tomu, že bude záporákom na dlhšiu dobu a Goblinom sa stane až v ďalšom Avengers filme. Spider-Man má záporákov a históriu s Osbornom a Sinister Six natoľko bohatú, že by sa pokojne mohla rozprestierať na celú Fázu.

 

Ukázať sa stále môže aj Kraven, respektíve jeho nevlastný brat Chameleon. Dmitri Smerdyakov je majster prevlekov a aj keď nie je taký zaujímavý ako Kraven the Hunter, aj on dokáže Spideymu zatopiť. A to máme jedného Dmitriho aj v Ďaleko od domova, že? Veľmi radi by sme videli Sinister Six s Mysteriom, otázkou však ostáva, či by to na stále mladého Spideyho nebolo veľa. Už sám Mysterio ho skoro zabil, takže viac podobných super zloduchov by mohlo predstavovať obrovský problém.

 


Klobúk za hlavu si nedá určite ani Talos a jeho manželka. Druhá potitulková scéna nám totiž odhalila, že Nick Fury oddychuje niekde vo vesmíre (určite tam nie je sám) a na Zemi jeho rolu prebrali jeho starí známi, členovia rasy Skrull, schopní meniť svoj zovňajšok aj hlas na hocijakú živú osobu. Nahradili teda Furyho a Hillovú, vďaka čomu ich bol Mysterio schopný tak ľahko obalamutiť. Každému z nás je jasné, že skutočný Fury by ho rýchlo prekukol.

 

Svet Marvelu: Čo znamenajú potitulkové scény v Spider-Manovi pre 3. diel, celé MCU a ako získali cameo toho herca?

 

Okrem toho, že sa táto synopsa vôbec mohla uskutočniť, nám aj Feige a spol. potvrdili, že so Skrullmi sa do budúcna ráta a rozhodne ešte nepovedali posledné slovo. Prirodzene nás to veľmi teší, keďže hlavne Talos je geniálna postava a Ben Mendelsohn si ju nesmierne užíva, čo sa pretavuje aj na plátne. Pravdepodobne ale nejde o nejakú láskavosť Furymu. Pravdepodobnejšie je, že so Skrullmi pracujú na nejakom projekte. Možno nejakej intergalaktickej špionážnej spoločnosti nahradzujúcej SHIELD?

 

Reč je SWORD – Sentient World Observation and Response Department. Organizácia sa zaoberá podobnými vecami ako SHIELD, akurát na vesmírnej úrovni. Vzhľadom na to, že Nick Fury bol počas celej Fáze 3 tak trochu mimo všetkého, zapadá to do teórie, že pracoval na niečom dôležitom. A zároveň sa vynára otázka, koľkokrát si už s Talosom vymenili telá. Kedy to spravili a vymenili sa už aj iní ľudia? Na Secret Invasion ešte myslieť nemôžeme, no pomaličky sa k nej asi začneme dostávať. 

Na záver by sme ešte radi odkázali na hneď niekoľko úžasných momentov, či už išlo o prenášanie Iron Manovej zodpovednosti a významu v MCU na Spideyho alebo len geniálne spravené akčné scény s Mysteriom. Obzvlášť pamätná je aj scéna v lietadle. Happy totiž púšťa Back in Black od AC/DC. Ide o úžasný callback k prvému Iron Manovi, kde tento song hral zo začiatku filmu. Následný Happyho výraz už hovorí za všetko. Budúcnosť MCU je v dobrých rukách.

 

Svet Marvelu: Čo znamenajú potitulkové scény v Spider-Manovi pre 3. diel, celé MCU a ako získali cameo toho herca?


A máme tu veľkolepé finále, J. K. Simmons ako J. Jonah Jameson. Simmons sa vracia k jednej zo svojich najlepších a najlegendárnejších rol. Dailybugle je v tomto prípade kontroverzným online webom, no a Jameson trošku zostarol. Simmons však postavu stále dokáže skvele predať a my sa tešíme na akékoľvek jeho ďalšie scény. 

 

Režisér Jon Watts serveru Collider prezradil, že s jeho angažovaním čakali až do poslednej možnej sekundy. Báli sa totiž, že by to cameo niekto leakol. Simmons bol najprv zmätený, no akonáhle mu predstavili plán s jeho postavou, bol plný entuziazmu. Rozhodne sa chcel podieľať na tom, aby práve on prezradil Spideyho pravú totožnosť.  Následne odmietal vyvrátiť možnosť, že angažovanie rovnakého herca znamená multiverse, v ktorom existujú aj filmy Sama Raimiho. 

Ohodnoť článok
29
Zdroj: collider.com
Foto: Marvel Studios/Sony