Adrián Adamec kráča po ceste svojho filmárskeho sna a patrí medzi tých šikovnejších Slovákov, ktorí sa neboja ukázať svoj talent. Jeho amatérsku tvorbu sme ti už predstavili vo viacerých článkoch a ak máš rád krátkometrážne počiny s post-apokalyptickým nádychom, určite im daj šancu.

 

Po ročnej prestávke prichádza s atraktívnym futuristickým projektom s názvom Alternate. Podľa Adriánových slov ide o kraťas s takmer nulovým rozpočtom, ktorý si sám zrežíroval a zostrihal, pričom štáb pozostával z pracovníkov z Kauflandu, skladníka či kaderníčky. 

 

Slováci natočili futuristický film, v ktorom dve sestry čelia strachu a monštrám

 

Alternate zachytáva príbeh dvoch osamotených sestier vo futuristickom svete záhadných bytostí i monštier. Mladé dievčatá sa snažia prežiť, ale aj čeliť nepriaznivej budúcnosti. Opäť nechýbajú ani androidi a ďalšie CGI modely, ktoré Adrián sám vymodeloval.

 

Film veľmi dobre kombinuje dramatické prvky vnútorného boja postáv so strachom z neznámeho s žánrom science fiction nabitým filozofickými myšlienkami. Posolstvom je zdieľať chvíle s milovanými ľuďmi, kým sú ešte medzi nami.  

 

Adrián si stanovil latku opäť o čosi vyššie, čo sa odzrkadlilo aj na kvalite kamery, gradingu a strihu, ak privrieme jedno oko pri použitej angličtine. Radi od neho a jeho hereckých kolegov uvidíme v budúcnosti viac. Film si môžeš zhliadnuť nižšie.

 

Ohodnoť článok
8