Keď Netflix oznámil, že Henry Cavill si zahrá Geralta v ich pripravovanom seriáli Zaklínač (viac inšpirovaný knihami ako hrami), už tradične sa internet rozdelil na dva tábory. Ja osobne som s výberom a kastingom ako takým spokojný. Tieto seriály nepotrebujú hollywoodskych hercov, respektíve hviezdy. Opierajú sa o materiál, postavy a veľkoleposť. Divákov si to nájde tak či tak, musí to ale byť kvalitné. 

A práve Cavill mal do seriálu priniesť množstvo kvality, hlavne čo sa akčných scén týka. Vladimír Furdík, predstaviteľ Night Kinga a jeden z hlavných kaskadérov a koordinátorov akčných scén na seriáli, zodpovedal na otázky Reflexu, a to počas jeho účasti na Karlových Varoch. 

 Okrem iného tvrdí, že Netflix má ambície vyrovnať a neskôr aj prekonať Game of Thrones. Osobne sa zaručuje za kvalitu akčných scén a súbojov s mečmi, pričom vyzdvihuje Cavillovo obsadenie. Bez neho by Netflix údajne ani nemohol seriál tak dobre (ak vôbec) natočiť. Henry je totiž vynikajúci s mečom a behom dvoch hodín sa dokáže naučiť aj náročné choreografie. Furdík nič také vo svojej doterajšej a veľmi bohatej kariére nevidel. 

Cavillov bojový štýl nebude taký ťažkopádny a rytiersky, na čo sme boli zvyknutí pri GoT. Furdík si očividne čítal knihy (alebo aspoň dostal prednášku), keďže sám tvrdí, že sa snažil Cavilla naučiť ladnejšie pohyby a akýsi tanec s mečom. Jeho Geralt sa pohybuje rýchlo a ľahko, pričom dopredu vie, kto sa bude ako pohybovať a presne vie, ako svoj cieľ zabije pár sekúnd pred tým, než sa tak stane. Skutočne teda pôjde o nesmierne zručného bojovníka, presne tak, ako ho poznáme z kníh.

 

 

1., osemdielnej série Zaklínača by sme sa na Netflixe mali dočkať koncom decembra, aj keď to ešte nie je potvrdené. Viac sa o seriáli dozvieš v našom bohatom vlákne. 

 

Tu je celý rozhovor Reflexu o Game of Thrones, časť o Zaklínačovi nájdeš tu.

Ohodnoť článok
16
Zdroj: wordpress.com, reflex.cz