Smrť Iron Mana bola očakávanou, no napriek tomu devastujúcou udalosťou. Nielen pre divákov v kinách, ale aj pre MCU. Najviac jeho smrť zasiahla Spider-Mana, jeho rodinu, Happyho, Capa a všetkých na svete, ktorí si uvedomili, že bol najlepším Avengerom. Večne rozmýšľajúcim nad tým, ako ochrániť Zem. Dopad Endgame a jeho smrti sme videli aj v Spider-Man: Far From Home. 

K tomu sa vyjadril aj Kevin Feige. Ako vraví, logicky nemohli s Tonyho smrťou pracovať v týždňoch a mesiacoch po Endgame, a tak ho poriadne nemohli využiť ani v traileroch. Zdá sa však, že jeho smrť bude ovplyvňovať aj budúce filmy MCU a svet ako taký. Potvrdil to sám Feige. V akej miere to bude, to je ešte záhadné. Škoda, že sme sa predsa len nedočkali toho štvrtého Iron Mana. Niečo nám stále našepkáva, že táto postava by si ďalší film a príbeh hlbšie rozoberajúci jeho charakter zaslúžila. 

 

Smrť Iron Mana bude ovplyvňovať MCU ešte dlhé roky po Endgame. Robert Downey Jr. na filme zarobil 75 miliónov dolárov

 

Skutočné myšlienky a pocity Downeyho zrejme poznajú len on a jeho najbližší. S koncom Endgame údajne súhlasil, no a my sa tak nikdy nedozvieme, či túžil hrať Iron Mana aj naďalej. Minimálne sme si istí, že mu bude chýbať superhrdinská výplata. Za Homecoming údajne dostal 10-15 miliónov, zatiaľ čo za Civil War, Infinity War a Endgame mal dokopy zinkasovať takmer 200 miliónov dolárov. 

 

Forbes v novom článku rozoberá príjmy Avengerov za minulý rok, z čoho sme dostali aj čísla Downeyho výplaty. Na ich článok sa pozrieme hlbšie cez víkend. Downey má s Marvelom kontrakt na 10 miliónov pre každý film. Avšak, pripisuje si k tomu aj 2,5% zo zisku každého počinu (pozor, nie z tržieb). Za Endgame a Infinity War tak mal v oboch prípadoch zinkasovať okolo 75 miliónov dolárov. Viac si o tom povieme v obsiahlejšom článku neskôr. 

 

Ohodnoť článok
56
Zdroj: forbes.com, wegotthiscovered.com
Foto: Marvel Studios/Disney