Režisérska legenda David Fincher v podcaste pre The Treatment potvrdila dátum premiéry 2. série vynikajúceho kriminálneho seriálu Mindhunter. Toho by sme sa mali dočkať o necelý mesiac, a teda konkrétne 16. augusta (srpen) 2019

 

Určite nebudeme preháňať, ak Mindhunter označíme za jeden z najlepších seriálov, aké sa podarilo streamovaciemu gigantu menom Netflix vyprodukovať. Príbeh sa sústredí na dvojicu agentov FBI Holdena Forda (Jonathan Groff) a Billa Tencha (Holt McCallany), ktorí sa vydávajú po stopách odsúdených sériových vrahov, aby dokázali chytiť tých, na ktorých bola spravodlivosť doposiaľ krátka.

 

 

Pokiaľ je kriminálny žáner tvojou srdcovkou, tak ani na sekundu neváhaj a rýchlo sa pusti do prvej série, než k nám dorazia nové časti, ktoré Netflix, ako vždy, vypustí naraz. Mindhunter vychádza zo života skutočných agentov, vďaka ktorým sa do povedomia kriminalistiky a všeobecnej verejnosti dostal pojem sériový vrah.

 

Osoby v seriáli vystupujúcich vrahov sú priamou inšpiráciou neslávne známych zločincov, ako nekrofil Jerry Brudos, majster mučenia Dennis Rader prezývaný B.T.K. (Bind, Tortute, Kill) či mimoriadne výrazný sadista Ed Kemper.

 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: kcrw.com