Aj keď si tarantinova novinka Once Upon a Time in Hollywood odniesla zo svetovej premiéry na filmovom festivale v Cannes skvelé reakcie, nezaobišlo sa to bez drobnej konfrontácie. Na tlačovke po premietaní sa totiž jeden z novinárov opýtal Quentina Tarantina, prečo má Sharon Tate (Margot Robbie) na plátne výrazne menej dialógov, než jej mužskí kolegovia.

 

Odmietam vašu hypotézu,“ odvetil vtedy režisér a novinárom sa ďalej nezaoberal. V novom rozhovore pre portál Deadline sa však ohľadom postavy Sharon Tate rozpovedal už o čosi viac a prezradil, ako prebiehala tvorba jej príbehu vo filme.

 

 

Ide žiaľ o to, že je to žena, ktorá bola definovaná tragédiou v podobe smrti. A hoci som nerobil príbeh o Sharon Tate, chcel som preskúmať, kto ten človek vlastne bol. Pri skúmaní jej života a podľa reakcií ostatných vyzerala byť až príliš dobrá, aby to bola pravda. Poznala však veľa ľudí, takže je o nej množstvo historických záznamov. Sharon sa jednoducho zdá byť jednou z tých, ktorí sú pre tento svet až príliš milí,“ uviedol Tarantino.

 

Režisér ďalej dodal, že namiesto väčšieho počtu dialógov považoval za dôležitejšie vrátiť zosnulej herečke späť jej život. Práve život chcel na plátne zvýrazniť a priznal sa, že čím viac sa o Sharon dozvedal, tým viac ňou bol pobláznený. „Myslel som si, že by bolo dojemné, príjemné aj melancholické stráviť s ňou len trochu času. Chcel som, aby ste videli Sharon existovať a žiť život,“ dodal.

 

Taktiež bolo potvrdené, že verzia snímky, ktorú uvidíme v kinách aj my, bude o dve minúty dlhšia, než tá z Cannes. Tarantino vrátil späť niekoľko scén s Sharon, ako napríklad jej čas strávený vo Westwoode či interakciu s postavami stvárnenými Leonardom DiCapriom a Timothym Olyphantom.

 

 

Čo sa samotného príbehu týka, ten sa bude odohrávať v Los Angeles roku 1969, kde sa hlavnými hrdinami stanú televízny herec Rick Dalton (DiCaprio) a jeho kamarát, kaskadér Cliff Booth (Brad Pitt). Do ich života sa ale určitým spôsobom zapletie aj bohatá susedka Sharon Tate (Robbie) a zároveň manželka Romana Polanskiho, ktorá padne za obeť šialeným fanatikom z kruhu Charlesa Mansona.

 

Zaujímavosťou tiež je, že postava DiCapria sa vo filme objaví ako hviezda westernového seriálu s názvom Bounty Law. No a Tarantina ten westernový svet 50. rokov minulého storočia zaujal natoľko, že počas práce na Once Upon a Time in Hollywood napísal divadelnú hru a kompletné scenáre pre päť epizód. Dokonca si vie predstaviť, že by z Bounty Law mohol vzniknúť čierno-biely westernový seriál, ktorého epizódky by mali približne pol hodinu.

 

 

Ak by do toho Leo išiel, bolo by to skvelé. Mám totiž v hlave ďalšie tri epizódy, takže ich pravdepodobne napíšem a potom sa na to vrhnem. Zrežírujem každú epizódu. Vôbec by mi pritom nevadilo, ak by som to urobil pre Netflix, Showtime, HBO či FX, chcel by som to však točiť na film,“ nechal sa počuť Tarantino. Či sa ale seriálu Bounty Law niekedy skutočne dočkáme, to ukáže až čas.

 

O réžiu a scenár Once Upon a Time in Hollywood sa postaral Quentin Tarantino (Pulp Fiction, Inglourious Basterds, Django Unchained) a lákavé obsadenie ďalej vytvorili aj herci, ako Al PacinoEmile HirschKurt RussellDakota FanningMichael MadsenTim RothJames MarsdenScoot McNairy či Margaret Qualley. Premiéra je u nás naplánovaná na 15. augusta (srpen) 2019 a pre viac informácií klikaj sem.

 

Na záver pre teba máme ešte nový klip priamo z filmu

Ohodnoť článok
4
Zdroj: comingsoon.net, indiewire.com