Po finančnom a kritickom úspechu minuloročného Halloweenu (naša recenzia tu) od režiséra Davida Gordona Greena bolo jasné, že sa skôr či neskôr dočkáme ďalšieho dielu. Tvorcovia mali pokračovanie v hlave už počas natáčania predošlej snímky, no nakoniec si na oficiálne potvrdenie ďalšieho filmu museli ešte chvíľu počkať. Nič to však nezmenilo na skutočnosti, že sa Michael Myers určite vráti.

 

A podľa najnovších informácií nie iba raz, ale hneď dvakrát. Ako totiž otec série John Carpenter oznámil prostredníctvom svojho účtu na Twitteri, nadchádzajúce snímky ponesú názvy Halloween Kills a Halloween Ends. Carpenter zároveň potvrdil aj dátumy ich premiér. Halloween Kills tak dorazí už 16. októbra (říjen) 2020 a Halloween Ends o rok neskôr, teda 15. októbra (říjen) 2021.

 

Natáčanie oboch filmov prebehne naraz a okrem slávneho vraha Michaela Myersa sa vráti aj kultová Laurie Strode v podaní Jamie Lee Curtis. V režisérskom kresle ostane spomínaný David Gordon Green, ktorý spoločne s Dannym McBrideom (Halloween) a Scottom Teemsom (That Evening Sun) pracoval aj na scenári pre Halloween Kills. Na príbehu Halloween Ends potom Greenovi s McBrideom pomohli Paul Brad Logan (Manglehorn) a Chris Bernier (The House: A Hulu Halloween Anthology).

 

Sága Michaela Myersa a Laurie Strode teda rozhodne má čo povedať, hoci podľa názvu Halloween Ends sa dá predpokladať, že v roku 2021 dôjde k jej koncu. No na ako dlho, to je momentálne vo hviezdach. Do projektov je opäť zapojený aj John Carpenter, tak nám snáď doručí ďalší skvelý soundtrack.

 

Ohodnoť článok
1
Zdroj: bloody-disgusting.com