Od roku 2014 sme o budúcnosti MCU nemali veľa správ. Vtedy taktiež vystúpil Kevin Feige na Hall H Comic-Conu v San Diegu, aby fanúšikom povedal, čo ich čaká ďalej. Bohužiaľ, tohto roku nám nebola odhalená celá Fáza 4, ale len najbližších 5 filmov a seriálov. Marvel Studios a Disney zrejme už nechcú mlčať tak dlho a svoje plány chcú aktualizovať na verejnosti častejšie. Čo nás teda čaká?

 

Filmy

 

1. Black Widow – 1 . máj 2020

Na Comic-Cone videli diváci aj krátku ukážku z filmu, bohužiaľ, na internet sa zrejme nedostane. Potvrdené bolo, že hlavným záporákom je Taskmaster. Ten dokáže kopírovať pohyby a bojové štýly svojich nepriateľov, čo robil aj v spomenutej ukážke. Navyše nám bolo potvrdené, že sa skutočne dozvieme, čože sa to dialo v tej Budapešti.

 

Účasť Jeremyho Rennera je teda viac-menej istá. Okrem Scarlettky uvidíme aj hercov, ako: David Harbour, Florence Pugh, O-T Fagbenle či Rachel Weisz. Stále však nevieme, kto hrá koho (ani kto zosobnil Taskmastera), aj keď je vysoko pravdepodobné, že je to práve Harbour. Režíruje Cate Shortland (Lore, Berlínsky syndróm).

 

Marvel odhalil svoje nové filmy. Plány pre Fázu 4 prekvapia aj najväčších fanúšikov MCU
2. Eternals – 5. november 2020

Špekulácie sa potvrdili, a tak sa dočkáme aj Eternals. Angelina Jolie je Thena, Richard Madden je Ikaris, Kumail Nanjiani je Kingo, Lauren Ridloff je Makkari, Brian Tyree Henry je Phastos, Salma Hayek je Ajak, Lia McHugh je Sprite a Don Lee je Gilgamesh.

 

A že ti Eternals nič nehovoria? Nevadí. Ide o komiksovú záležitosť od Jacka Kirbyho zo 70. rokov, v ktorej sa objavujú najmä mimozemské bytosti. Eternals stvorili Celestials (v MCU ich zastupuje napríklad Grandmaster z Thora či Collector z GotG), aby chránili Zem.

 

Malo by ísť o rozšírenie vesmírnej časti MCU a vzhľadom na to sa Marvel môže pustiť do hocijakého ich príbehu s hocijakými postavami z komiksovej predlohy, takže nemá zmysel ďalej špekulovať. 

 

Hollywood Reporter tvrdí, že scenár napíšu bratia Firpovci. Tí sa preslávili najobľúbenejším scenárom na Black Liste za rok 2017 (ide o zbierku nepoužitých scenárov).

 

Marvel odhalil svoje nové filmy. Plány pre Fázu 4 prekvapia aj najväčších fanúšikov MCU

 

3. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 12. február 2021

Je možné, že Shang-Chi sa pozrie na skutočného Mandarina. Jeho atrapu si v treťom Iron Manovi zahral Ben Kingsley. Zahrať by si ho mal Tony Leung. Škoda, že sa toho už Tony nedožije. Titulnú rolu Shang-Chiho stvárni Simu Liu a k hercom sa pripojila aj Awkwafina. Viac sa o filme a postave dozvieš tu. 

 

Marvel odhalil svoje nové filmy. Plány pre Fázu 4 prekvapia aj najväčších fanúšikov MCU
4. Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 7. máj 2021

Podľa očakávaní sa dočkáme aj pokračovania pre Strangea. Ten toho od svojho originu zažil skutočne mnoho a nepochybne nabral aj množstvo fanúšikov. Sme tak zvedaví, ako veľmi vyspel a čo ho čaká najbližšie. Netreba zabúdať, že tu máme Barona Morda a taktiež hrozbu v podobe Dormammua. Teraz, keď Steven nevlastní Time Stone, jeho súboj s touto entitou nebude vôbec jednoduchý.

 

Režisér jednotky Scott Derrickson sa vracia, aby natočil prvý strašidelný MCU film. Univerzum tak pokračuje v spracovávaní všelijakých možných žánrov. Popri Strangeovi sa vo filme objaví aj Scarlet Witch/Wanda v podaní Elizabeth Olsen. Dáva to zmysel. Strange už nemá dôvod nezavolať si o pomoc, obzvlášť tak silnú užívateľku mágie, akou Wanda rozhodne je. 

Feige potvrdil, že práve udalosti seriálu WandaVision spustia dej v dvojke Strangea. Vzhľadom na názov filmu môžeme rátať s poriadnou dávkou Multiversa, ktorý v MCU skutočne existuje (aj napriek trikom Mysteria vo Far From Home. Nakoniec, potvrdila nám to už aj The Ancient One vo filme Doctor Strange). Je možné, že Wanda bude ohýbať realitu a hľadať spôsoby, ako priviesť Visiona späť k životu, čo spustí lavínu nechcených problémov, ktoré bude musieť riešiť práve Strange. 

 

Marvel odhalil svoje nové filmy. Plány pre Fázu 4 prekvapia aj najväčších fanúšikov MCU

 

5. Thor: Love and Thunder – 5. november 2021

Zrejme najviac zo všetkých oznámení nás tešia práve tie o Thorovi. Štvorka, znova v podaní režiséra Taiku Waititiho, sa zrejme sústredí na Thora a Hulka nechá pozadu. Okrem Thora a Valkyrie (tá sa oficiálne stáva prvou LGBTI postavou v MCU) sa totiž vracia aj Natalie Portman ako Jane Foster. Veľkým prekvapením je, že stvárni ženskú verziu Thora, podobne ako v komiksoch!

Momentálne môžeme len špekulovať, či naplno preberie štafetu po Hemsworthovi, alebo budú v MCU spolunažívať obaja (už nám chýba len Beta-Ray Bill a budeme kompletní). V hre je aj možnosť, že Mjolnir pozdvihne len na chvíľu (teda ak nejaký bude v tomto univerze ešte existovať). 

PS: Po vzore trojky dostáva Thor opäť najcoolovejšie logo a názov

 

Marvel odhalil svoje nové filmy. Plány pre Fázu 4 prekvapia aj najväčších fanúšikov MCU

Seriály na Disney+

1. Falcon and Winter Soldier – jeseň 2020

2. WandaVision – jar 2021

3. Loki – jar 2021
4. What If? – leto 2021
5. Hawkeye – jeseň 2021

Všetky seriály sme si rozobrali tu.

 

Okrem týchto projektov je jasné, že sa dočkáme ďalšieho počinu so Spideym. Ten však zrejme ohlási samostatne štúdio Sony. Neisté je pokračovanie Ant-Mana a budúcnosť Hulka (aj naďalej sa zrejme bude objavovať v sólovkách iných hrdinov). Na druhej strane tu máme Captain Marvel, Black Panthera a Strážcov Galaxie, ktorých filmy sú prakticky isté, respektíve potvrdené. Zdá sa, že všetky dorazia v roku 2022. Je teda nevyhnutné, aby ďalší Spider-Man zničil kiná o dva roky, a teda v lete 2021, kam sa pohodlne zmestí. 

 

Na záver nám Feige odhalil, že s Bladeom majú predsa len nejaké plány. Titulného upíra stvárni oscarový Mahershala Ali. Viac informácií prinesieme v samostatnom článku. Čerešničkou na torte je potom už len správa, že Marvel pracuje na reštarte Fantastickej štvorky a pozerá sa aj na možnosti, ako do MCU zapracovať mutantov. 

Ohodnoť článok
43
Foto: Marvel Studios/Disney