Turbulentné obdobie okolo Comic-Conu je za nami. Videli sme množstvo trailerov, oznámení, teaserov, no v prvom rade nám Kevin Feige ako hlava Marvel Studios odhalil ich plány do budúcna. Dostali sme tak kompletný pohľad na Fázu 4. Čítaš správne, nešlo o polovičný rozpis premiér. Fáza 4 skutočne potrvá len 2 roky a neuvidíme v nej pokračovania pre Captain Marvel, Black Panther, Guardians of the Galaxy a ani ďalších Avengers. Poďme však pekne po poriadku. 

 

 

Kevin Feige síce hovorí, že nejaké menšie zmeny môžu nastať, nemala by sa však opakovať situácia ako pri Fáze 3, kedy sa toho od prvotného oznámenia zmenilo podstatne dosť. Navyše, ide len o horizont 2 rokov. Počas neho uvidíme 5 filmov a 5 seriálov, ktoré naďalej rozšíria MCU. Fáza 4 má byť novým začiatkom. Spoznáme v nej množstvo nových postáv (čo sa bude diať aj vo Fáze 5), ale aj bližšie spoznáme tie existujúce.

 

Na jej konci nás však nečaká žiaden Avengers film. Marvel si svoje ihrisko buduje poctivo a s rozmyslom, a preto si na ďalší veľký crossover počkáme približne tých 5 rokov. A hlad bude opäť obrovský. Pred pár mesiacmi sa špekulovalo, že by hlavným záporákom mohol byť Norman Osborne, ktorého by mal predstaviť Spider-Man 3. Ten stále nebol oznámený, no dá sa počítať s tým, že vyjde v letných mesiacoch roka 2021. 

 

Prvý pohľad na Celestials, obrov, ktorí vytvorili Eternals.

Svet Marvelu: nových Avengers vo Fáze neuvidíme, tá piata je už naplánovaná. Uvidíme v nej X-Men a Fantastickú štvorku?

 

Čo sa týka zloženie budúceho tímu Avengers, Kevin Feige má jasnú odpoveď. Už teraz presne vedia, kto bude členom tímu a môžeme si byť istí, že bude celkom odlišný než teraz. Zloženie postáv aj hercov bude pestrejšie, a to čo sa farby pleti či LGBTI statusu týka.

 

Nesmierne zaujímavým projektom je animovaný seriál What If. Ten sa pozrie na udalosti MCU tak, ako sa nikdy nestali. Scenáristi, režiséri a tvorcovia celkovo mali veľa nápadov, ktoré sa nakoniec nevyužili z rôznych dôvodov. Niektoré z nich uvidíme priamo v tomto animáku. Najlepšie na tom je, že nepôjde o béčkový projekt. Ku svojim postavám sa vrátia herecké esá z MCU. Iba v prvej sérii pôjde o hercov, ako: 

 

 

 

ANT-MAN

Paul Rudd ako Ant-Man
Michael Douglas ako Hank Pym

 

BLACK PANTHER

Chadwick Boseman ako Black Panther
Michael B. Jordan ako Killmonger

 

CAPTAIN AMERICA

Sebastian Stan ako Bucky Barnes
Hayley Atwell ako Peggy Carter
Toby Jones ako Arnim Zola
Neal McDonough ako Dum Dum Dugan

 

GUARDIANS OF THE GALAXY

Karen Gillan ako Nebula
Sean Gunn ako Kraglin
Michael Rooker ako Yondu
Djimon Hounsou ako Korath

 

THOR

Chris Hemsworth ako Thor
Tom Hiddleston ako Loki
Natalie Portman ako Jane Foster
Taika Waititi ako Korg
Jeff Goldblum ako Grandmaster

 

a ďalší

 

Josh Brolin ako Thanos
Mark Ruffalo ako Bruce Banner/The Hulk
Samuel L. Jackson ako Nick Fury
Jeremy Renner ako Hawkeye
Dominic Cooper ako Howard Stark

 

Svet Marvelu: nových Avengers vo Fáze neuvidíme, tá piata je už naplánovaná. Uvidíme v nej X-Men a Fantastickú štvorku?

 

V Marvel dlho diskutovali o tom, ako ďaleko so svojimi plánmi na SDCC zájdu. Nakoniec sa rozhodli odhaliť „len“ Fázu 4, hoci rovnakým štýlom majú už pripravenú aj tú piatu. My vieme, že v nej uvidíme nasledujúce filmy: Blade, Guardians of the Galaxy 3. Black Panther 2, Captain Marvel 2, Spider-Man 3/4 (trojku môže Sony stále oznámiť na rok 2021, a teda pre Fázu 4. 

 

Fáza 4

Svet Marvelu: nových Avengers vo Fáze neuvidíme, tá piata je už naplánovaná. Uvidíme v nej X-Men a Fantastickú štvorku?

 

Marvel Studios má jasný plán, ako so svojimi značkami naložiť. Môžeme si byť istí, že uvidíme aj viac seriálov na Disney+. Dočkáme sa aj množstva nových hrdinov, hlavne však dúfame, že niektorí starí ostanú. Nemusí sa predsa obmeniť celý tím. Taký Thor nabral druhý dych a bola by škoda, keby skončil. Narozdiel od takého Tonyho a Steva sa ako postava stále vyvíja a má nejaké príbehy, ktoré musí vyrozprávať. V nasledujúcich dňoch si bližšie posvietime na jednotlivé projekty Fázy 4, takže sleduj náš facebook/instagram/web a dozvieš sa všetko potrebné.

 

Na záver tu máme highlighty z marveláckeho
panelu v Hall H vrátane predstavenia Mahershalu ako Bladea

 

 

Ohodnoť článok
16
Zdroj: screenrant.com, screenrant.com, collider.com
Foto: Marvel Studios/Disney