Tohtoročný Comic-Con bol na novinky ohľadom MCU skutočne bohatý. Mnohých potešilo oznámenie Thor: Love and Thunder. V ňom sa okrem Natalie Portman ako Jane Foster a ženskej verzie Thora vráti aj Tessa Thompson so svojou Valkyrie. Tá sa na konci Endgame stala kráľovnou Asgardu. 

 

Na marveláckom paneli pre film Tessa predniesla nasledovné: „Ako nový kráľ si musí nájsť svoju kráľovnú. To bude jej prvou úlohou. Má už aj pár návrhov, budeme vás informovať.“

 

 

Samozrejme, fakt, že Valkyrie je homosexuálnou/bisexuálnou postavou nie je prekvapenie. Už v Thor: Ragnarok sme dostali značné množstvo náznakov. Navyše, Marvel Studios už dlho hovorí o tom, ako v budúcom MCU spoznáme oveľa pestrejšie škály hercov a postáv.

 

Môžeme sa tak pripraviť na ďalších zástupcov LGBTI a hlavne hercov inej než bielej pleti. Prejavilo sa to už na Comic-Cone, kde sa predstavili herecké obsadenia mnohých filmov. A ako si si mohol všimnúť, do MCU vstupuje aj oveľa viac žien. Thor: Love and Thunder dorazí do kín 5. novembra 2021.

 

Valkyrie sa stáva prvou LGBTI postavou MCU. Nasledovať budú ďalšie

Ohodnoť článok
27
Zdroj: comingsoon.net
Foto: Marvel Studios/Disney