Už vyše roka nie je žiadnym tajomstvom, že Natasha dostane svoj vlastný film. Na Comic-Cone sme sa ale konečne dozvedeli potrebné informácie. V prvom rade poznáme dejové zasadenie. Sólovka Black Widow sa bude odohrávať medzi Civil War a Infinity War. Zistíme tak, čo Nat robila ako vyvrheľka. Možno sa stretneme aj s Hawkeyom, a to rovno v dvoch časových rovinách. Ak sa neukáže medzi udalosťami Civil War – Infinity War, zrejme sa na neho môžeme tešiť v linke zasahujúcej ešte viac do minulosti.

Zatiaľ netušíme, akou mierou sa film sústredí na aké obdobie, no bolo nám potvrdené, že sa pozrieme na udalosti v Budapešti, o ktorých počúvame už od roku 2012, a teda od The Avengers. 


Okrem Scarlettky na plátne uvidíme aj hercov, ako: Florence Pugh, David Harbour, Rachel Weisz, O-T Fagbenle či Ray Winstone. Momentálne nevieme, kto bude hrať koho. Špekuluje sa, že Rachel Weisz bude novým Taskmasterom. Je však možné, že sa objaví hlavne vo flashbackoch a scénach z minulosti. Taskmaster je žoldnier a v komiksoch patrí k najlepším bojovníkom najmä vďaka fotografickým reflexom. Táto schopnosť mu umožňuje zapamätať si a dokonale napodobniť pohyby svojich protivníkov, pričom ich dokáže aj predvídať.

 

 

 

Natashinou sokyňou a starou známou bude postava hraná Florence Pugh, s ktorou vo filme zažijú aj niekoľko bitiek. Prítomná bude aj naháňačka v uliciach či na motorkách. Volá sa Yelena Belova. V komiksoch bola v poradí druhou ženou, ktorá prevzala prezývku Black Widow.

 

Harbourova postava bude akýmsi ruským Captainom America. Volá sa Alexei Shostakov (takže áno, je to fakt veľká náhoda) a jeho alter ego je Red Guardian. V komiksoch išlo o špičkového pilota, ženatého s Natashou Romanovou. KGB ich však rozdelilo, Alexeiovi zakázalo styk s minulým životom a Natashi povedali, že Alexei zomrel pri nehode. Z neho spravili špeciálneho agenta Red Guardiana, z nej zase špičkovú špiónku Black Widow. Nat si chcela uctiť pamiatku svojho manžela, a tak sa rozhodla ísť v jeho šľapajách. 

 

Black Widow sa bude odohrávať medzi Civil War a Infinity War. Kto je záporák Taskmaster a čo sa stalo v Budapešti?
Black Widow dorazí do kín 1. mája 2020. Režíruje Cate Shortlan (Lore, Berlin Syndrome), za scenárom stoja Jac Schaeffer (Olaf's Frozen Adventure, Captain Marvel) a Ned Benson (The Disappearance of Eleanor Rigby) Ak sa chceš dočítať o nejakých špekuláciách, klikaj na toto Reddit vlákno (hovorí sa v ňom aj o Dark Avengers). 

PS: Zdá sa, že špekulácie o účasti Emmy Watson boli nepravdivé

PS2: Kto by chcel vidieť cameo Captaina Americu?

Ohodnoť článok
6
Zdroj: screenrant.com, movieweb.com, comicbook.com