Už v našom nedeľnom vydaní tradičného prehľadu filmových tržieb sme ťa informovali o tom, že sa komiksovke Spider-Man: Far from Home darí výrazne lepšie, než jednotke s podtitulom Homecoming. Snímka mala po troch týždňoch v kinách na svojom konte už viac ako 970 miliónov dolárov celosvetovo (jednotka za celé svoje pôsobenie v kinách dosiahla „iba“ 880 mega), pričom tá vytúžená miliarda bola už len otázkou času.

 

 

No a ten deň dnes konečne nastal. Spider-Man: Far From Home tak oficiálne pokorilo hranicu jednej miliardy a stáva sa vôbec prvým filmom s pavúčim mužom, ktorému sa tento úspech podaril. Zaujímavosťou tiež je, že Far From Home je len druhou snímkou štúdia Sony s celosvetovým zárobkom väčším ako jedna miliarda (doposiaľ to zvládla iba bondovka Skyfall - 1,1 miliardy).

 

Zdá sa teda, že partnerstvo s Marvel Studios prinieslo želané ovocie a v Sony tak momentálne nemajú žiadny dôvod niečo meniť. Spidey bezpochyby ostane súčasťou MCU a určite sa dočkáme aj ďalších sóloviek s Tomom Hollandom. Samozrejme, štúdiu Sony k tomuto úspechu gratulujeme.

Ohodnoť článok
12
Zdroj: comicbookmovie.com, boxofficemojo.com