Vynikajúci Chernobyl od HBO si od našej redakcie vyslúžil vysoko nadpriemerné hodnotenie a na IMDb sa stal doposiaľ najlepšie hodnoteným seriálom. O jeho kvalitách mohol pochybovať len málokto, no predsa sa našli aj podobní jedinci. V tomto konkrétnom prípade hovoríme o filmároch z Ruska, ktorí sa rozhodli natočiť svoju vlastnú verziu udalostí.

 

 

Než klikneš na nižšie priloženú upútavku, chceli by sme ťa upozorniť na jej hodnotenie, ktoré na Youtube pozostávalo z viac ako 14-tisíc palcov dole v kontraste s takmer 400 „lajkami“. Video bolo medzičasom stiahnuté. Priprav sa teda na to, že počas sledovania traileru budeš iba nechápavo krútiť hlavou.

 

 

Príbeh by mal údajne vychádzať z konšpiračnej teórie, podľa ktorej za výbuchom jadrovej elektrárne v Černobyle stála americká CIA. Proti seriálu Chernobyl mimochodom v priebehu minulého mesiaca protestovala aj komunistická strana Komunisti Ruska.

 

Tá žiadala zablokovanie seriálu v celej krajine a zažalovanie režiséra, výkonného producenta a scenáristu. Chernobyl od HBO vo svojom vyhlásení označili za „ideologický nástroj na diskreditáciu a démonizáciu Sovietského zväzu“.

 

Ohodnoť článok
67