S oznámením Fázy 4 prišlo hneď niekoľko prekvapení a dobrých správ. Jednou z nich bolo aj potvrdenie pokračovania pre Doctora Strangea. Miesto číselného označenia sa použil podtitul. Ten jasne značí, že sa dočkáme otvorenia Multiverse a rozhodne aj poriadnych problémov s alternatívnymi realitami. Tie v MCU existujú, čo nám Ancient One povedala už v jednotke. Nezáleží pritom vôbec na tom, že si z toho Mysterio spravil dobrý deň. Ako sa ale k Multiverse dostaneme?

 

Mohli by sme špekulovať o Thanosovom/Hulkovom/Iron Manovom lusknutí, Strangeových schopnostiach či hľadaniu spôsobu, ako bojovať s Dormamuom bez Time Stone. Kevin Feige nám ale uľahčil situáciu a rovno povedal, že na udalosti seriálu WandaVision priamo nadviaže dvojka Strangea. V preklade to znamená, že Wanda sa nezmieri s Visionovou smrťou a bude hľadať spôsoby, ako ho priviesť k životu. A keďže je čarodejnica (zdá sa, že v MCU nebude mutantka, ale práve čarodejnica), dokáže podobné veci ako Strange. 

 

Doctor Strange 2 bude prvým hororovým MCU filmom. Ako so Scarlet Witch otvoria Multiverse a zachránia Visiona?
Už teraz sa statočne hrá s priestorom a realitou. V honbe za svojou láskou zrejme otvorí nejaké portály alebo otvorí rôzne dimenzie, a teda Multiverse. Otázne je, či Visiona skutočne zachráni, alebo ho len na istý čas vráti k živým. Zatiaľ totiž nebol oznámený ako súčasť hereckého zoskupenia Doctor Strange 2. Marveláci ale možno len nechcú vyspoilovať, že sa ho nakoniec predsa len podarí zachrániť, alebo jednoducho nebude súčasťou filmu a nejako ho na istý čas odpracú. 

 

Doctor Strange 2 bude prvým hororovým MCU filmom. Ako so Scarlet Witch otvoria Multiverse a zachránia Visiona?

 

V každom prípade, niečo sa škaredo pokazí a bude na Strangeovi, jeho pomocníkoch a Wande, aby zvrátili obrovské nebezpečenstvo a zvrátili hrátky s Multiverse. Okrem toho je možné, že sa film nejako prepojí alebo nadviaže s Black Pantherom. No a Kevin Feige povedal, že Blade sa v MCU môže objaviť ešte skôr než vo vlastnej sólovke. Keďže má byť In the Multiverse of Madness prvým hororovým MCU filmom, celkom to na Daywalkera Bladea sedí, čo povieš?

 

Hlavným záporákom by mal byť Nightmare, akýsi MCU ekvivalent Freddieho Kruegera, ktorý dokáže ľuďom ubližovať v ich spánku. Strange je nesmierne silný aj bez Time Stone, a tak je logické, že tvorcovia zaútočia na jeho slabiny a osudovejšie strety a kolosálnejších záporákov si nechajú na neskôr. Je možné, že s Nightmareom sa spojí práve Mordo v podaní Chiwetela Ejiofora. Nightmare je démon a vládca Dream (snovej) dimenzie. Dokáže čerpať silu z psychických energií a z podvedomia snívajúcich bytostí. Premiéra filmu je naplánovaná na 7. máj 2021. 

 

Doctor Strange 2 bude prvým hororovým MCU filmom. Ako so Scarlet Witch otvoria Multiverse a zachránia Visiona?

 

So svojou vlastnou teóriou prišli aj chalani a baby zo Screencrush a aj keď má pár zaujímavých bodov, kompletne s ňou nesúhlasíme.

Ohodnoť článok
15
Foto: Marvel Studios/Disney