Posledné novinky ohľadom seriálového Pána prsteňov od stanice Amazon Prime Video prišli len pred 3 týždňami, kedy nám tvorcovia oznámili prvého režiséra. Je ním J. A. Bayona (Sirotinec, Jurassic World: Fallen Kingdom) a natočí prvé dve časti. Ako showrunneri vystupujú JD Payne a Patrick McKay. O nových akvizíciách pre projekt informuje The Indie Wire.

 

Nie sú veľmi skúsení a čo sa týka ich filmografie, pomáhali so scenárom pre Star Trek: Do neznáma. Okrem toho im žiadny iný veľký ani malý projekt v profiloch nesvieti. Prečo budú mať práve oni na starosť najambicióznejší seriál histórie, to snáď producenti a šéfovia v Amazone vedia lepšie než my. 

 

 

Jason Cahill, Justin Doble a Helen Shang sú hlavnými scenáristami, pričom im bude pomáhať aj Stephany Folsom (Toy Story 4) či dvojica Bryan Cogman a Gennifer Hutchison (Breaking Bad, Game of Thrones). Na seriáli bude pracovať aj učenec Tolkienovej práce a života Tom Shippey. Svojou troškou prispeje aj concept artist John Howe, ktorý pracoval už na Jacksonovej trilógii. 

 

Šéfka Amazon Studios následne prezradila, že práce na scenári prebiehajú skvelo a momentálne je v pohybe celosvetový kasting. Jednu z rol by si vraj mala ukoristiť aj Markella Kavenagh (neznáma herečka z neznámych seriálov). Viac sa o seriáli dozvieš tu.

 

 

Ohodnoť článok
2
Zdroj: indiewire.com