Po nekonečnom čakaní sme sa konečne dočkali aspoň prvého teaseru. 5. séria Peaky Blinders dorazí tento rok, no BBC One nám zatiaľ odmieta prezradiť konkrétny dátum. Podľa debutových záberov ale vieme určiť, že nás čaká súboj o život ako na uliciach, tak v parlamente. Tommy upúta pozornosť Oswalda Mosleyho (Sam Claflin), lídra Britskej únie fašistov.

 

 

4. séria skončila v máji 1926, takže sa dočkáme 3-ročného časového skoku. Dej nás zavedie do roku 1929, kedy sa začína Veľká hospodárska kríza a do popredia sa dostáva fašizmus. Sledovať budeme Tommyho v politickom svete, zatiaľ čo zvyšok jeho rodiny bude aj naďalej dominovať zločineckým útrobám Birminghamu. Knight povedal, že Tommyho najväčším nepriateľom v 5. sérii bude on sám, hoci sa určite dočkáme aj klasického „záporáka“.

 

Mosley založil svoju fašistickú stranu v roku 1932, takže je možné, že sa 5. séria bude venovať hlavne tomuto obdobiu. V teaseri vidíme aj postavu Anye-Taylor Joy, ktorá zrejme bude novou Michaelovou láskou. Teaser je celkovo nabitý akčnými zábermi a nepochybne pôjde gangu znovu o život. 

 

 

BBC ako bonus uvoľnilo video o silných ženách v seriáli, ale nepridáva nič, čo by sme už nevideli. Dnes sa také veci ale cenia, že?

Ohodnoť článok
10