Na nadchádzajúcu novinku režiséra skvelej Čarodejnice, ktorá ponesie názov The Lighthouse, sme sa tešili už od jej oznámenia. No zatiaľ čo doteraz sa nám sľubný projekt odhalil iba niekoľkými drobnými informáciami a nejakým tým obrázkom, oddnes máme k dispozícii už aj oficiálny trailer. Ten vypustilo známe štúdio A24 a zdá sa, že to aj tentokrát bude stáť za to.

 

 

Čo sa samotného príbehu týka, ten sa bude odohrávať v 90. rokoch 20. storočia na vzdialenom a záhadnom ostrove New England, kde sa spoznáme s dvojicou strážcov majáku (Willem Dafoe a Robert Pattinson). Príbeh by mal byť navyše opradený mnohými moreplaveckými mýtmi. Koniec koncov, jasným dôkazom toho je aj vyššie priložená ukážka.

 

Tá výborne mieša hypnotické či halucinačné výjavy s akýmsi čierno-bielym, temným fantasy hororom, pričom je veľmi ťažké odhadnúť, čo je vlastne realita a čo už výmysel, resp. nočná mora niektorej z postáv. Nech už to ale dopadne akokoľvek, je veľmi pravdepodobné, že aj táto snímka poriadne rozvíri hladiny kinematografie.

 

Za réžiou stojí Robert Eggers (The Witch), ktorý na scenári pracoval so svojím bratom Maxom Eggersom. Robert film nakrúcal na 35 milimetrový filmový pás a okrem Dafoea a Pattinsona si vo filme zahrá aj Valeriia Karaman. Tá by mala podľa IMDB stvárniť morskú pannu. Premiéra vo vybraných amerických kinách je naplánovaná na 18. októbra (říjen) 2019. Snáď sa teda snímky neskôr dočkáme aj u nás. Pre viac informácií klikaj sem.

 

The Lighthouse

Ohodnoť článok
5
Zdroj: collider.com