Vojaci britskej armády Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) dostali za úlohu vykonanie mimoriadne dôležitej, ale zároveň nebezpečnej misie. Spoločne budú musieť prejsť cez nepriateľské hranice, aby sa dostali k jednotke, ktorej hrozí nebezpečný útok. Pokiaľ sa k nim nedostanú včas, budú ohrozené mnohé životy, medzi ktoré môžeme počítať aj Blakeovho brata.

 

Peterovi Jacksonovi (Pán prsteňov sa v roku 2018) sa podarilo natočiť mimoriadne autentický dokumentárny film z obdobia prvej svetovej vojny s názvom They Shall Not Grow Old. Nadšenci do histórie preto určite docenia, že sa ďalší známy filmár, ktorým je Sam Mendes, rok na to púšta do témy prvej svetovej vojny. Práve tá býva totiž v kontraste s obdobím Hitlerovho režimu častokrát opomínaná.

 

 

Vojnová dráma 1917 ponúkne hneď niekoľko zvučných hereckých osobností, ako Benedict Cumberbatch (Doctor Strange), Colin Firth (Mary Poppins Returns), Richard Madden (Game of Thrones) či Mark Strong (Shazam!). V centre diania však budú menej známi George MacKay (The Boys Are Back s Cliveom Owenom) a Dean-Charles Chapman (Tommen Baratheon z Game of Thrones).

 

Hlavnými ingredienciami snímky by mali ďalej byť najmä ťaživá atmosféra vojnových konfliktov, neustále napätie a poriadne emócie. Film režíroval spomínaný Sam Mendes (Americká krása, Road to Perdition), scenár napísal spoločne s Krysty Wilson-Cairns (seriál Penny Dreadful) a slovenská i česká premiéra je plánovaná na 9. januára (leden) 2020.

Ohodnoť článok
7
Zdroj: comingsoon.net