Od premiéry mimoriadne úspešného Avengers: Endgame už ubehol nejaký ten piatok a tvorcovia medzičasom stihli objasniť množstvo filmových udalostí. Spomínaš si na úvodnú scénu, počas ktorej Hawkeye trénoval so svojou dcérou?

 

Spočiatku malo ísť o záver predošlej časti Infinity War. Nakoniec ale z nápadu spadlo. Tvorcovia si totiž mysleli, že by takýto koniec nefungoval, pôsobil by dezorientujúco, a preto ho radšej divákom ukázali ihneď na začiatku Endgame.

 

Pozoruhodná informácia sa ďalej týka Thanosovho úmrtia, ktorý sa podľa tvorcov zámerne nebránil. „Urobili len to, čo im Thanos umožnil. Dokončil svoju prácu a nechal ich, aby ho zabili,“ povedal scenárista Stephen McFeely.

 

 

Pri cestovaní v čase sa dalo očakávať, že bude chcieť Steve Rogers navštíviť svoju lásku Peggy. V skutočnosti však scéna, kedy Steve z budúcnosti pozerá na Peggy, ktorá má na stole jeho fotografiu, v scenári pôvodne nebola.

 

Premýšľal si nad tým, prečo všetci trúchlili za Tonym Starkom a pohreb Black Widow akosi preskočili? Režisér Joe Russo povedal, že lúčenie s Natashou nebolo natoľko potrebné, pretože ju uvidíme jej v sólovke. S Tonym sme sa však (zrejme) rozlúčili nadobro.

 

 

Filmári doposiaľ prezradili ďalšiu várku zaujímavostí, ako napríklad:

 

1. Časovým skokom (5 rokov vpred) chceli tvorcovia divákom ukázať odlišné cesty, ktorými sa hrdinovia vydali

2. Captain Marvel dokázala Nebulu a Tonyho Starka zachrániť vďaka tomu, že bol na ich lodi navádzací maják

3. Tony a Nebula nemali pôvodne tušiť, že ich zachraňuje Captain Marvel do momentu, kým by nepristáli na zemi, dovtedy by videli iba obrovskú žiaru

4. Smart Hulk sa mal pôvodne objaviť už v Infinity War

5. Nebula netušila, že Gamora musela na Vormire zomrieť preto, aby Thanos získal Soul Stone a rovnako nevedela, že preto jeden z dvojice Black Widow/Hawkeye bude musieť na Vormire taktiež umrieť

6. Scenárista Christopher Markus mal v Endgame menšie cameo – stvárnil jedného z agentov

7. Teória o tom, že Tony Stark bol adoptovaný, bola zamietnutá

8. Po Hulkovom lusknutí sa mali pôvodne všetci navrátilci objaviť pri Avengeroch, rozhodlo sa ale, že sa k hrdinom pridajú až v priebehu boja, týmto spôsobom bol ich príchod dramatickejší

9. Thanosov mocný dvojitý meč mohol podľa náznakov filmárov vytvoriť Eitri

10. Tvorcovia chceli, aby bola práca skladateľa Alana Silvestriho ocenená nomináciou na Oscara

11. Veta I love you 3000 venovaná Tonyho dcére bola pridaná až v post-produkcii

Ohodnoť článok
20
Zdroj: screenrant.com, screenrant.com