Už dlhšie sa vedú debaty o tom, že kde v MCU spomedzi ľudí najinteligentnejší. Samozrejme, riešia sa len hrdinovia a členovia Avengers, no a až donedávna ním rozhodne bol Tony Stark. Iron Mana ale po premiére Black Panthera podľa tvorcov MCU predbehla Shuri. Ich vyspelá technológia a jej intelekt jej dovolili posunúť isté hranice ďalej, než to dokázal Tony či Bruce Banner. 

 

Avšak, v Endgame nám Tony vynašiel cestovanie v čase. Nedá sa povedať, že by mu to trvalo dlho alebo šlo o náročnú úlohu. Scott Lang mu to istým spôsobom aj celé naštartoval, a tak nemusel začínať od nuly.  Dalo by sa povedať, že bol najväčším géniom na Zemi, či už medzi živými alebo aj medzi mŕtvymi. 

 

 

Avšak, Tony už nežije, a tak sa korunka najchytrejšiemu žijúcemu človeku musí premiestniť na celkom inú hlavu. A aj keď sa Bruceovi podarilo zjednotiť s Hulkom a vytvoriť tak Smart Hulka, podľa režiséra Joea Russoa nie je najchytrejší. A dokonca ním ešte pred svojou smrťou nebol ani Tony Stark, hoci spravil všetko to, čo spravil. Celkom by sme sa pozreli, akoby 16-ročná Shuri vytvorila v jaskyni prvého Iron Mana. Wakanďanská technológia jej nepochybne niekoľkonásobne uľahčila prácu a vedu ako takú. 

 

A tak sa dostávame k záveru, kedy Joe Russo za búrlivého potlesku potvrdil, že Shuri je najväčší génius žijúci v tomto svete (zatiaľ predstavený). To isté tvrdila už v roku 2017 aj producent Black Panthera Nate Moore. Sme zvedaví, či tieto tvrdenia samotná postava v budúcnosti MCU aj nejako podloží alebo to bude stále len rozprávka o tom, čo všetko dokáže technológia z Wakandy.

Kto je podľa teba najchytrejšou postavou v MCU?
Tony Stark
6077 hlasov
Bruce Banner
424 hlasov
Shuri
1569 hlasov
Niekto iný (napíš do komentáru)
371 hlasov
Ohodnoť článok
66
Zdroj: comicbook.com