Článok obsahuje spoilery z filmu Hobbs & Shaw!

 

O účasti obľúbeného Keanu Reevesa v akčnej novinke Hobbs & Shaw (našu recenziu nájdeš tu) sa hovorilo naozaj dlho. A to nielen počas natáčania, ale aj vo fáze post-produkcie. Koniec koncov, keďže Reeves už s režisérom Davidom Leitchom v minulosti spolupracoval (na prvom Johnovi Wickovi), dávalo by to zmysel. No ak si už snímku videl, tak veľmi dobre vieš, že Keanu sa po boku Dwaynea Johnsona a Jasona Stathama nakoniec neukázal.

 

 

Išlo teda iba o prázdne internetové špekulácie, alebo sa režisér skutočne snažil o to, aby si Keanu v snímke zahral? Ako David Leitch odhalil pre magazín The Hollywood Reporter, s predstaviteľom Johna Wicka často komunikoval. Hľadal možnosti, ako ho do filmu zapojiť tak, aby jeho úloha mala čo ponúknuť aj do budúcnosti. Postupom času sa však obsadenie poriadne naplnilo a nakoniec pre Reevesa nezostal dostatočný priestor. Režisér a herec to však nevzdali a určite sa budú snažiť nájsť možnosti v prípadnom pokračovaní.

 

Keanu by si tak pokojne mohol zahrať napríklad riaditeľa organizácie Eteon, ktorý v pozadí ťahal za nitky, dával príkazy Brixtonovi (Idris Elba) a jednotlivým postavám sa prihováral iba prostredníctvom svojho upraveného hlasu. Režisér Leitch sa navyše rozhodol nechať túto tajomnú postavu zatiaľ v anonymite. Je možné, že mal byť šéfom Eteonu v Hobbsovi a Shawovi spomínaný Keanu Reeves? A mohlo by dôjsť k odhaleniu v ďalšom filme? Na tieto otázky, žiaľ, zatiaľ odpoveď nepoznáme, no dúfame, že sa ich v budúcnosti dočkáme.

Ohodnoť článok
4
Zdroj: collider.com