Máme tu ďalší prehľad noviniek zo sveta filmu a seriálu. Aj dnes sa v našej pravidelnej rubrike Raňajky s Filmkultom dozvieš všetky podstatné informácie z posledných dní.

 

Premiéra basketbalovej drámy s Benom Affleckom sa odkladá

 

Štúdio Warner Bros. odložilo premiéru drámy The Way Back od režiséra Gavina O’Connora (The Accountant, Warrior, Pride and Glory). Snímku sme mali vidieť pôvodne už 18. októbra (říjen) 2019, no nakoniec dorazí do kín až 6. marca (březen) 2020. Stalo sa tak pravdepodobne kvôli tomu, že na jar je okolo basketbalu väčšie šialenstvo. Príbeh filmu sa totiž sústredí na bývalú basketbalovú hviezdu (Ben Affleck), ktorá sa po boji so závislosťou na alkohole snaží vykúpiť tým, že začne trénovať stredoškolský tím.

 

Raňajky 2

 

Sabrina sa v 3. sérii dostane do pekla

 

Tvorca seriálovej Sabriny od Netflixu Roberto Aguirre-Sacasa potvrdil, že sa hlavná hrdinka a jej smrteľní priatelia dostanú v tretej sérii do strašidelného a nebezpečného sveta pekla. A máme vraj očakávať množstvo zábavy. Aguirre-Sacasa tiež prezradil, že momentálne píšu 8. epizódu, chystajú sa natáčať 6. epizódu a stále nevie, či stihnú premiéru v priebehu tohto Halloweenu.

 

Raňajky 2

 

Druhého Venoma natočí herec a režisér Andy Serkis

 

Pokračovanie Venoma má konečne režiséra. Je ním herec Andy Serkis (trilógie Pán prsteňov, Hobit, Planéta opíc), ktorý však natočil aj snímky, ako Breathe či Mowgli. A keďže je na režisérskom kresle priekopník tzv. motion-capture technológie, môžeme očakávať, že si týmto procesom prejde aj herec Tom Hardy. Venom bol totiž v prvom filme vytvorený kompletne prostredníctvom počítačov. Natáčanie by malo začať ešte tento rok, aby sa stihla premiéra 2. októbra (říjen) 2020.

 

Raňajky 2

 

Dark Phoenix bolo pre Disney stratové

 

Výkonný riaditeľ Disney Bob Iger odhalil, že hlavným dôvodom straty vo výške 170 miliónov dolárov v treťom štvrťroku je práve vlažne prijatá komiksovka Dark Phoenix. Tá stála približne 200 mega (bez nákladov na reklamu) a v kinách dokázala zarobiť iba niečo vyše 250 miliónov. Aj to má za následok, že Disney teraz ešte viac prehodnotí, ktoré projekty Foxu prežijú a ktoré nie. Pokračovania Avatara, svet Planéty opíc a projekty štúdia Fox Searchlight by nemali mať dôvod strachovať sa.

 

Dark Phoenix bolo pre Disney stratové a projekty Foxu budú prehodnocované oveľa prísnejšie

Ohodnoť článok
8
Zdroj: comingsoon.net, movieweb.com, indiewire.com, collider.com