Seriál The Boys aktuálne hýbe svetom ako jedna z najväčších tohtoročných noviniek. Existuje veľa dôvodov, prečo sa ľuďom tento projekt tak páči a my sme si ich rozobrali aj v recenzii. Amazon tvorcom dôveroval a hneď odklepol aj druhú sériu. Zrejme im bolo jasné, že majú v rukách eso. Svet, v ktorom superhrdinov ovládajú korporácie, žijú pre svetlá reflektorov a followerov, len aby na nich spoločnosti zarábali.

 

Niektorí to ale robia aj pre svoje ego a nenaplnené životné túžby. The Boys oplývajú množstvom paralel aj s takým Watchmen, akurát sa na problémy a spoločnosť superhrdinov pozerajú inou optikou. Stále je to však drsné, brutálne, v mnohom originálne a hlavne svieže. A preto sme radi, že tento príbeh ešte nekončí. 

 


V závere prvej série sme sa dozvedeli, že Butcherova manželka žije. Homelander ju neznásilnil, práve naopak. Ona zatúžila po superhrdinskom penise, následne na to otehotnela (všetci si mysleli, že Homelander nemôže byť otcom) a Vought ju musel odpratať, aby mali Homelandara len pre seba. Ten to však zistil a miesto toho, aby jednoducho Butchera zabil, ukázal mu pravdu.

 

Možno sa tým zmení jeho postoj k Homelanderovi, možno ku všetkým Supes, alebo sa možno nezmení nič a on bude ešte zatrpknutejším hajzlom. Nakoniec, Beccu miloval a takúto zradu určite nečakal. My sme komiks nečítali, a tak sa radi necháme seriálom a jeho spracovaním prekvapiť. 

 


Je isté, že niektoré dejové linky sa znova pretnú a určite by sme uvítali, keby The Boys do svojho tímu pribrali nového člena (okrem Starlight). Bude zaujímavé sledovať, ako sa svet vyrovná s novými faktami a ako to zamáva superhrdinami. V každom prípade, Homelander má teraz syna, svoju novú slabinu. Ak sa však nedá zabiť rovnako ako jeho otec, nikto na neho stále nemá žiadnu páku. 

 

A čo teda o 2. sérii môžeme povedať s určitosťou bez akéhokoľvek špekulovania? Server Collider počas Comic-Conu vyspovedal herecké zoskupenie členstva The Boys a len tak mimochodom sa od nich dozvedel, že natáčanie 2. série je už v plnom prúde. Dotočených je údajne už niekoľko epizód. Aj tentoraz ich bude 8. Tvorcovia zrejme nechcú seriál ukončiť príliš skoro a Amazon z neho chce vyťažiť čo najviac. Alebo sa zvýšil rozpočet, a tak sa nemohla séria natiahnuť ešte viac. 

 

The Boys dostane aj 2. sériu. Uvidíme v nej aj neonacistku so schopnosťami superhrdinu
Z hercov sa vrátia všetci preživší prvej série. Čo sa nováčikov týka, vieme len o Ayi Cash. Tá by si mala zahrať neonacistku so schopnosťami superhrdinu. Volať sa bude Stormfront. V komiksoch si na neho (správne, v seriáli charakter zmenia na ženský) Boys posvietili a inak tomu určite nebude ani v tomto prípade. 

 

Viac priestoru dostane aj postava Giancarla Esposita, hlavy Voughtu. Teraz, keď je Madelyn mŕtvy, bude sa musieť ukazovať na obrazovke viac. Našťastie, hercovi sa dalo kontrakt predĺžiť, čo zatiaľ neplatí o Setha Rogena. Ten mal pôvodne aj seriál režírovať, no časový harmonogram mu to neumožnil. V prvej sérii mal cameo, na ktoré by showrunner Erik Kripke rád nadviazal. V 2. sérii by radi so superhrdinami radi natočili film a Rogenova postava by mala v príbehu slúžiť účelom podobným Agentovi Coulsonovi z MCU. 

Ohodnoť článok
4
Zdroj: collider.com
Foto: Amazon Prime Video