Online narcizmus a šikanovanie môže viesť k tragédiám. O tom ťa presvedčí aj nový film Kto je ďalší?, kde sa budeš môcť mimo iného pozrieť na to, ako sú takzvaní influenceri a youtuberi ochotní riskovať na získanie nových sledovateľov.

 

Túto časť online problematiky v príbehu predstavia rooftopperi Vadim Makhorov, Vitalij Raskalov a extrémna modelka Angela Nikolau, ktorej sa podarilo spraviť si selfie z mimoriadne nebezpečných miest. Vo filme ich uvidíš liezť dokonca na atómovú elektráreň.

 

 

Najnebezpečnejšia bola 200-metrová konštrukcia veže natretá farbou, čo sa veľmi šmýkala a k tomu ešte aj fúkalo. Režisér povedal, aby sme riskovali s rozvahou, že nechce mať nafilmovanú našu smrť. Kráčala som bosá, podo mnou dvesto metrov, fúkal vietor. Na tej tyči sa reálne nedalo ani stáť, nieto ešte kráčať,“ prezradila Angela.

 

Jeden z prípadov si posvieti aj na instagramový falošný profil elite_model_europe, ktorý od dievčat lákal nahé fotografie. „Vylákať nahú fotku od dievčat je jednoduché. Založí sa falošný profil agentúry alebo fotografa a obeť sa zručne manipuluje vidinou budúcej slávy,“ vyjadrila sa k téme Tatiana Ivanič Rybanská z Linky detskej istoty o praktikách agresorov na sieti. Sexuálne obťažované dievča v deji stvárňuje americká herečka Anita Sonnberger.

 

IG extrémnej modelky Angely Nikolau

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa A N G E L A N I K O L A U (@angela_nikolau),

 

Internet sa stal nebezpečným miestom taktiež pre raperku Aless, ktorej ťažké chvíle uvidíš vo filme. Aless sa v minulosti stretla s kyberšikanou a nakoniec sa pokúsila siahnuť na vlastný život. Po hudobnej stránke v snímke od režiséra a scenáristu Mira Drobného (RYTMUS Sídliskový sen, OVCE.sk) započuješ Celeste Buckingham, rapera Ega, Demi Lovato, ale aj spomínanú Aless.

 

Kto je ďalší? bude mať premiéru už 22. augusta tohto roku a premietať ho bude viac kín ako veľké americké blockbustery. Počas prvého týždňa ho nebudú premietať len kiná, ktoré sú zatvorené alebo v rekonštrukcii. V prvý premiérový víkend (22. až 25. august 2019) to bude historicky najväčší počet slovenských kín, a to rekordných 86.

 

Film si budeš môcť taktiež vychutnať v rámci špeciálnych premiér za účasti režiséra, raperky Aless a ďalších hostí. Tvorcov môžeš stretnúť konkrétne v Bratislave a Senci (22. august), v Nitre a Trnave (23. august), v Prešove a Košiciach (24. august), v Banskej Bystrici a Liptovskom Mikuláši (25. august) a v Žiline či Trenčíne (26. august). Viac informácií nájdeš v našom vlákne alebo na Facebooku a Instagrame projektu.

Ohodnoť článok
1
Zdroj: Tlačová správa