Na Oscara nominovaný Americký gangster (2007) s Denzelom Washingtonom nám ukázal príbeh kriminálnika Franka Lucasa. Ešte predtým, než sa Lucas dostal k moci, ho do zločineckého sveta zaúčal muž menom Ellsworth „Bumpy“ Johnson. Toho v seriáli stvárni charizmatický Forest Whitaker.

 

Ihneď debutová upútavka diváka vtiahne do ústredného konfliktu, kde okrem Bumpyho uvidíme aj známeho extrémistického bojovníka za práva černochov Malcolma X (Nigel Thatch). Viac sa o jeho živote dočítaš v nasledujúcom článku.

 

 

Časovo sa v seriálovej novinky od Epix presunieme na začiatok 60. rokov minulého storočia, kedy Bumpyho prepustili z väzenia, kde strávil posledných 10 rokov. Od jeho čias sa mnohé veci zmenili a obávaný gangster musí začať bojovať proti mocnej mafiánskej rodine Genovese. Práve počas týchto konfliktov sa taktiež spája s radikálom Malcolmom X.

 

The Godfather of Harlem by sa mal zamerať nielen na zločinecké podsvetie Harlemu, ale taktiež na mnohé politické boje z daného obdobia, kedy proti sebe vystupovali belošskí a černošskí extrémisti. Za seriálom stojí Chris Brancato, ktorý sa podieľal na úspešnom Narcos. Prvej časti sa dočkáme 29. septembra (září) 2019.

 

V prvom teaseri uvidíš niektoré zábery, ktoré nie sú vo vyššie priloženej upútavke

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Godfather of Harlem (@godfatherofharlem),

Ohodnoť článok
0
Zdroj: comingsoon.net