Melissa McCarthy, Tiffany Haddish a Elisabeth Moss stvárňujú manželky newyorských gangstrov, ktoré musia prevziať do rúk špinavé kšefty, keď ich manželia skončia za mrežami. Štýlová gangsterská dráma Kráľovné zločinu (The Kitchen) prichádza do slovenských kín a podľa zahraničných recenzií stojí za to vidieť ju v kine.

 

Newyorská štvrť, ktorú si vo filme trojica žien vezme pod palec, sa nazýva Hell’s Kitchen. V roku 1978, kedy sa príbeh odohráva, bola plná záložní, bordelov a pajzlov, ktoré vlastnila írska mafia. Nie práve pokojné miesto pre život... A presne tomu sa hrdinky musia prispôsobiť – prijať pravidlá hry, alebo si nastaviť vlastné. Ich pôsobenie im však do životov prináša nové osoby z oboch strán zákona – miestnych mafiánov, ale aj rázneho agenta FBI v podaní známeho rapera Commona.

 

 

Hoci by obsadenie Melissy McCarthy a Tiffany Haddish, známych komediálnych herečiek, mohlo evokovať odľahčenú úsmevnú snímku, netreba sa nechať zmiasť. Spoločne s Elisabeth Moss, známou zo seriálu Príbeh služobníčky (The Handmaid’s Tale) si ako nové Kráľovné zločinu neberú servítky pred ústa a v snahe zabezpečiť svoje rodiny budú okolnosťami prinútené zašpiniť si ruky.

 

Koniec-koncov, príbeh filmu vychádza z úspešného komiksového príbehu vydavateľstva DC Comics, konkrétne jeho odnože DC Vertigo, ktorá sa sústreďovala práve na drsné príbehy pre dospelejšie publikum. Režíruje Režíruje Andrea Berloff, ktorá si k filmu napísala aj scenár. Vždy túžila natočiť gangsterku, tak dúfajme, že jej to vyšlo. Ide o jej režijný debut, no so scenáristikou má bohaté skúsenosti. Napísala aj Straight Outta Compton.

 

Melissa McCarthy a jej kamarátky musia viesť mafiánsky biznis vo svete mužov. Ich manželov totiž zatvorili do väzenia

Ohodnoť článok
0
Foto: Continental film