Režiséri Avengers: Endgame Joe a Anthony Russovci sa nedávno zúčastnili AMA na Reddite, kde odpovedali na mnohé otázky ohľadom filmu a celého MCU. Jednou z tých najzaujímavejších bola otázka, kedy sa rozhodli, že zabijú Iron Mana. Odpoveď siaha až do roku 2014, kedy prebiehala 2. Fáza MCU. V tom roku vyšiel aj Captain America: The Winter Soldier. 

Spoločne so scenáristami Christopherom Markusom a Stephenom McFeelym (Winter Soldier, Civil War, IW a Endgame), Kevinom Feigem a producentmi MCU sa rozhodli, ako uzatvoria príbehový oblúk Tonyho Starka. Mali teda dosť priestoru na to rozšíriť niektoré dejové línie a pohrať sa s postavou tak, aby ničoho neľutovali. My síce ľutujeme, že sme Iron Mana nevideli viac, ideálne v jeho štvrtej sólovke, ale teraz sa už nič zmeniť nedá. 

 


Iron Man dostal skvelý koniec, príbeh úžasne zahranej postavy Robertom Downeym Jr. sa uzavrel v emotívnom konci Endgame a my môžeme byť spokojní s tým, ako to dopadlo. A môžeme ďakovať, že za tých 5 rokov táto informácia nikdy neunikla. Smrť Iron Mana mala ešte jeden významný faktor.

 

Pre režisérov išlo o vôbec najťažšiu scénu z natáčania celého Endgame. Dlho museli premýšľať nad tým, ako mu dajú zbohom tak, aby to slúžilo filmu a zároveň, aby nenahnevali fanúšikov a nesklamali samých seba. Musíme uznať, že im to vyšlo na jednotku.

 

 

Ohodnoť článok
44
Zdroj: screenrant.com