Máme tu ďalší prehľad noviniek zo sveta filmu a seriálu. Aj dnes sa v našej pravidelnej rubrike Raňajky s Filmkultom dozvieš všetky podstatné informácie z posledných dní.

 

Nešťastná Emilia Clarke sa zamiluje vo vianočnej romantickej komédii

 

Štúdio Universal Pictures vypustilo prvý trailer pre vianočnú romantickú komédiu Last Christmas. Emilia Clarke si v nej zahrá nešťastnú ženu pracujúcu v obchode v Londýne, ktorej život sa zmení po tom, čo jedného dňa stretne Toma (Henry Golding). No zdá sa jej to až príliš dobré, aby to bola pravda. Za réžiou stojí Paul Feig (Spy) a premiéra je u nás naplánovaná na 28. novembra (listopad) 2019.

 

 

Angry Birds 2 je najlepšie hodnoteným filmom podľa videohry

 

Pokračovanie animáku Angry Birds, ktoré ponesie názov The Angry Birds Movie 2, je podľa portálu Rotten Tomatoes momentálne najlepšie hodnoteným filmom podľa videohry. Animák sa drží na úrovni 73% (s priemerným hodnotením 5,55/10), čím prekonal aj prvenstvo snímky Detective Pikachu. Do našich kín sa dvojka dostane 19. septembra (září) 2019.

 

 

Hraná verzia Lady a Tramp sa predstavuje obrázkom

 

Štúdio Disney odhalilo prvú oficiálnu fotku z hraného remaku Lady and the Tramp. Režíruje Charlie Bean (The LEGO Ninjago Movie), hlasy titulným postavám prepožičali Justin Theroux s Tessou Thompson a premiéra na Disney+ je naplánovaná na 12. novembra (listopad) 2019. Pre viac informácií klikaj sem.

 

 

Kórejský kandidát na film roka sa predstavuje ďalšou ukážkou

 

Spoločnosť NEON zverejnila nový trailer pre kórejskú čiernu komédiu Parasite. Jej príbeh sa sústredí na chudobnú, nezamestnanú a prefíkanú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do domácnosti bohatého biznismena. Snímka režiséra Joon-ho Bonga (Okja, Snowpiercer) získala na festivale v Cannes prestížnu Zlatú palmu a je horúcim kandidátom na film roku. K nám sa dostane 5. decembra (prosinec) 2019 a môžeme za to vďačiť Asociácii slovenských filmových klubov, bez ktorej by sme si Parazita na veľkom plátne nevychutnali. Takže ešte raz vďaka!

 

Ohodnoť článok
1
Zdroj: collider.com, screencrush.com, comingsoon.net, comingsoon.net