Thor mal v Endgame veľmi zaujímavý charakterový oblúk. A úprimne, časom ho dokážem oceniť čoraz viac a viac. Najprv kvôli osobnej pomste zlyhal a následky tak niesol celý vesmír, neskôr svoju chybu nedokázal napraviť a v hneve Thanosa zabil. Výčitky a smútok z neho spravili vypapaného alkoholika, ktorému nezáleží absolútne na ničom. Až nová nádej a rozhovor s jeho matkou mu dodali potrebnú energiu a motiváciu hýbať sa ďalej a bojovať za to, čo je dôležité.

 

V Avengers: Infinity War z neho šiel strach a zdalo sa, že je najsilnejšou osobou v celom filme. Ňou bol však stále Thanos. Thor mu akurát so svojím Stormbreakerom nečelil v jeho plnej sile. Mad Titan totiž v momente, kedy na neho Thor vlietol, použil Infinity Gauntlet a bol výrazne oslabený. Nakoniec, Hulka to takmer zabilo a všetci vieme, čo sa stalo s Iron Manom. Navyše, išlo aj o dramaturgické a scenáristické rozhodnutie.

 


Zatiaľ čo bolo jasné, že Thanos v Infinity War neprehrá, mohli proti nemu postaviť kohokoľvek a čokoľvek. Mohol sa zdať zraniteľný a dokonca premožiteľný, no vo finále musel vyhrať. Na druhej strane, v Endgame musel prehrať. A tak z neho mohli spraviť beštiu schopnú poraziť hocikoho a hocičo, keďže ho aj tak čakala istá smrť. Aj preto sa v Endgame javil silnejší ako v Infinity War. 

Netreba zabúdať ani na to, že Thanos z roku 2014 bol omnoho viac bojaschopnejší ako Thanos z roku 2018. Aktívne sa zúčastňoval bojov/vojen a mal so sebou aj svoju vojnovú sekeru, ktorú v Infinity War vymenil za Infinity Gauntlet a silu Infinity Stones. Ako sme už raz spomínali, tieto „rozdiely“ v sile boli zapríčinené hlavne scenárom, dramaturgiou a rozhodnutiami režisérov, ktorí chceli natočiť také a onaké scény. 

 

 

Aj preto je zaujímavé vedieť, ako na tom bol Thor na konci filmu. Získal Mjolnir aj Stormbreaker, prechádzala cez neho sila Boha hromu a bol motivovaný ako nikdy predtým. Režiséri Endgame teraz prezradili, že Thor nebol nikdy silnejší ako práve v súboji s Thanosom. Cesta, ktorou prešiel a prekážky, ktoré musel zdolať, mu dodali potrebnú silu. 

 

Táto sila mu zrejme ostala, a tak môžeme počítať s tým, že Thor je po Captain Marvel najsilnejším Avengerom (a rozhodne sympatickejším). Tešíme sa, čo s jeho postavou Feige a spol. plánujú a zároveň dúfame, že ho v Thor: Love and Thunder nečaká koniec. 

Ohodnoť článok
33