Smiech legendárneho zločinca a odvekého nepriateľa Batmana menom Joker je azda jeho najvýraznejšou črtou. Každý z doposiaľ známych predstaviteľov tejto postavy sa so smiechom kráľa zločinu mesta Gotham pobil svojským spôsobom.

 

Talentovaný Joaquin Phoenix pre Il Verdini v interview prezradil, že jeho verzia je inšpirovaná patologickou chorobou, kvôli ktorej nedokáže jedinec kontrolovať svoje výbuchy smiechu. „Sledoval som videá ľudí trpiacich patologickým smiechom, a teda neurologickou poruchou, ktorá u jedincov spôsobuje nekontrolovateľný smiech,“ tvrdí Phoenix.

 

Ktorý filmový Joker sa podľa teba smial najlepšie?

 

Režisér Todd Phillips (The Hangover) nám s jeho hrdinom Arthurom Fleckom (Joaquin Phoenix) podla doposiaľ známych informácií predstaví Jokera, akého sme ešte nevideli. Tentokrát totiž nepôjde o žiadnu komiksovú verziu známeho zločinca, ale o nahliadnutie do vnútra osoby, ktorá sa od zraniteľného introverta pretransformovala do absolútneho šialenca a násilníka.

 

V očakávanom Jokerovi uvidíš okrem Phoenixa hercov, ako Zazie Beetz, Robert De Niro, Marc Maron, Brett Cullen či Frances Conroy. Slovenská a česká premiéra sú naplánované na 3. októbra (řijen) 2019 a o snímke sa viac dočítaš v tomto vlákne.

 

Ohodnoť článok
5
Zdroj: comingsoon.net