O Star Wars filme s obľúbenou postavou Obi-Wana Kenobiho sa hovorí už poriadne dlho. Začalo to fanúšikmi, ktorí sa stále viac a viac dožadovali sólovky s Ewanom McGregorom v hlavnej úlohe, až nakoniec dorazili správy z tábora Disney, že na projekte skutočne pracujú. Odvtedy sme sa ale ničoho poriadneho nedočkali. Až doteraz.

 

Podľa najnovších informácií magazínu Deadline sa totiž McGregor skutočne objaví ako Obi-Wan, no nebude to na veľkom plátne. Známeho rytiera Jedi uvidíme namiesto toho v jeho vlastnom hranom seriáli na streamovacej platforme Disney+. Ide tak už o v poradí tretí hraný Star Wars seriál vo výrobe (pracuje sa na projekte The Mandalorian aj na seriáli s Cassianom Andorom z Rogue One).

 

 

Novinky sa však objavili aj v súvislosti s chystanými Star Wars snímkami, a to konkrétne trilógiami od režiséra Riana Johnsona (Star Wars: The Last Jedi, Looper) aj tvorcov Game of Thrones Davida Benioffa a Dana Weissa. Druhá menovaná dvojica sa mala pôvodne postarať o scenár k celej trilógii, no ako uvádza The Hollywood Reporter, aj kvôli obrovskej zmluve s Netflixom by to to nakoniec mohlo byť menej filmov. Hovorí sa, že napíšu aspoň jeden.

 

Čo sa týka Johnsona, ten v nedávnom rozhovore prezradil, že sa snaží pohnúť ďalej od postáv hlavnej ságy a ponoriť sa do hlavnej „esencie“ Star Wars, ktorá vytvára samotné Star Wars. „Tou zábavnou a náročnou časťou je podľa mňa prísť na to, čo je vzrušujúce a následne sa od toho odraziť,“ dodal Johnson. Viac informácií sa však takmer určite dozvieme na udalosti D23, ktorá sa koná už budúci víkend.

 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: collider.com, collider.com