Nezávislé štúdio A24 nám pravidelne podsúva jednu filmovú lahôdku za druhou. Od indie počinov, cez masovejšie festivalovky až po ambiciózne a originálne projekty. Niekde medzi nimi sedí aj The Kill Team, vojenská dráma, akých sme už niekoľko videli. Zachytáva tím amerických vojakov vyslaných do Afganistanu v roku 2009. Afgánci vojakov USA nevítali s otvoreným náručím, práve naopak.

 

Rozhodli sa brániť svoju vlasť, a to častokrát aj za cenu vlastných životov. V mnohých prípadoch išlo o samovražedné útoky, pasce s nášľapnými mínami a podobne. Jednotka pod vedením seržanta Deeksa (Alexander Skarsgård) má za úlohu týchto Afgáncov nájsť a zneškodniť. Mladý člen jednotky Andrew Briggman (Nat Wolff) sa ale čoskoro stretne s hrubým násilím. Postupne si uvedomuje, že Deeks zabíja aj civilistov a takýmito rozkazmi vedie celú svoju jednotku.

 

 

Mladý Briggman sa musí rozhodnúť medzi tým, či svojich bratov v zbrani nahlási, alebo sa s tým zmieri a zabíjať bude aj on. Musí však počítať aj s rizikom svojej vlastnej smrti v prípade, že jeho kolegovia nebudú ochotní stáť pred vojenským súdom. Trailer následne zobrazuje psychický nátlak na Briggmana nielen z pohľadu seržanta, ale aj celej jednotky a vlastného strachu o svoj život a svedomie. 

Režíruje Dan Krauss, ktorý si napísal aj scenár. Natáčalo sa podľa jeho rovnomenného dokumentu The Kill Team z roku 2013. Zvyšných hercov pravdepodobne nepoznáš. Premiéra sa uskutočnila na Tribecca Film Festival a americká premiéra je naplánovaná na 25. októbra. U nás sa snímky zrejme nedočkáme. 

 

Americkí vojaci vraždia v Afganistane nevinných. Dráma Kill Team zobrazuje psychický nátlak na mladíkov nútených zabíjať na rozkaz

Ohodnoť článok
0
Zdroj: highsnobiety.com