Ako si si určite všimol aj na Filmkulte, veľkolepá komiksovka Avengers: Endgame v divákoch poriadne rezonuje aj takmer štyri mesiace od premiéry. Niet sa preto čomu čudovať, že sú jednotlivým tvorcom v rozhovoroch ešte stále podsúvané najrôznejšie otázky ohľadom tohto filmu. A my sa rozhodne nesťažujeme, keďže sa vďaka ich odpovediam často dozvieme množstvo skvelých zaujímavostí.

 

 

K udalostiam snímky sa tak nedávno znova vyjadril aj spoluscenárista Stephen McFeely, ktorý prezradil, že Iron Man (Robert Downey Jr.) pôvodne vôbec nemal cestovať v čase do prvého Avengers filmu. Podľa McFeelyho bol plán taký, že sa Tony objaví vo svete Thor: The Dark World, aby tam zaistil Tesseract nachádzajúci sa v trezore Asgardu. Mali sme vidieť Iron Manov neviditeľný oblek, ktorý by však neušiel pozornosti Heimdalla (Idris Elba).

 

S režisérmi Russovcami sa ale nakoniec zhodli na tom, že navštíviť Avengers bude asi predsa len lepšie. Ide o väčší a po kvalitatívnej stránke aj lepší film než dvojka Thora, pričom fanúšikovia v kinách určite ocenili návrat do bitky o New York. Dokonca aj samotný Chris Hemsworth priznal, že The Dark World nie je práve najlepším kúskom z MCU. Nakoniec Tonyho zisk Tesseractu pôsobil vo finálnej verzii oveľa lepšie.

 

 

Pri cestovaní v čase však ešte chvíľku zostaneme. Ako totiž na malý okamih odhaľuje fotka (pod textom) z Endgame, tím Avengers chcel vo filme navštíviť aj rok 2988 pred pred naším letopočtom. Vidieť to v zábere na súradnice, keď Nebula z roku 2014 pomáha Thanosovi dostať sa do budúcnosti. V tomto konkrétnom období pred Kristom sa odohráva úvodná scéna z Thor: The Dark World a môžeme to chápať ako plán B na získanie Reality Stone.

 

Na začiatku druhého Thora sa odohrala bitka medzi silami Asgardu a Temnými Elfmi, pričom hlavnú úlohu v nej hral práve Aether. Ten sa vďaka kráľovi Borovi podarilo transportovať na Asgard a na dlhú dobu ukryť pred zrakmi ostatných. A hoci si tvorcovia zaslúžia pochvalu za to, že mysleli aj na takýto detail, musíme uznať, že sme za opätovné stretnutie Thora s matkou (Rene Russo) naozaj radi.

 

Endgame

Ohodnoť článok
36
Zdroj: screenrant.com, movieweb.com